Erzac AK1

Teoria lamp elektronowych, techniki próżniowe, zagadnienia konstrukcyjne. Nic dodać, nic ująć. Wszystko o lampach.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

Awatar użytkownika
OTLamp
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1408
Rejestracja: śr, 7 października 2020, 21:02

Erzac AK1

Post autor: OTLamp »

W jednym z odbiorników, który dotarł do mnie wczoraj, zastałem taki oto wynalazek w miejscu AK1. Konstrukcja samonośna z ECH3 i transformatorkiem podwyższającym 4 V/6,3 V.

IMG_20260627_125940603.jpg
IMG_20260627_125959809.jpg
IMG_20260627_130007111.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tszczesn
moderator
Posty: 11544
Rejestracja: wt, 12 sierpnia 2003, 09:14
Lokalizacja: Otwock

Re: Erzac AK1

Post autor: tszczesn »

Ładnie zrobione, że też komuś się chciało w coś takiego bawić, zamiast przecokołować AK2...
Awatar użytkownika
OTLamp
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1408
Rejestracja: śr, 7 października 2020, 21:02

Re: Erzac AK1

Post autor: OTLamp »

Też się dziwię. Do tego jeszcze nawijać transformatorek (a dokładniej, z tego co widzę, autotransformatorek), zwojów co prawda mało, ale trzeba przecież było rozebrać, usunąć oryginalne uzwojenia, namotać nowe, złożyć itd.
zygmuntf
50...74 posty
50...74 posty
Posty: 51
Rejestracja: pn, 20 listopada 2017, 21:16

Re: Erzac AK1

Post autor: zygmuntf »

W Elektronice dla Wszystkich sprzed kilku lat przedstawiono jak w odbiorniku radiowym zastąpić drogą już dzisiaj EABC80 łatwiej dostępną PABC80. Też z autotransformatorkiem podwyższającym nawiniętym na rdzeniu od TS2/15.