W jednym z odbiorników, który dotarł do mnie wczoraj, zastałem taki oto wynalazek w miejscu AK1. Konstrukcja samonośna z ECH3 i transformatorkiem podwyższającym 4 V/6,3 V.
Erzac AK1
Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer
-
tszczesn
- moderator
- Posty: 11544
- Rejestracja: wt, 12 sierpnia 2003, 09:14
- Lokalizacja: Otwock
Re: Erzac AK1
Ładnie zrobione, że też komuś się chciało w coś takiego bawić, zamiast przecokołować AK2...
-
OTLamp
- 1250...1874 posty

- Posty: 1408
- Rejestracja: śr, 7 października 2020, 21:02
Re: Erzac AK1
Też się dziwię. Do tego jeszcze nawijać transformatorek (a dokładniej, z tego co widzę, autotransformatorek), zwojów co prawda mało, ale trzeba przecież było rozebrać, usunąć oryginalne uzwojenia, namotać nowe, złożyć itd.
-
zygmuntf
- 50...74 posty

- Posty: 51
- Rejestracja: pn, 20 listopada 2017, 21:16
Re: Erzac AK1
W Elektronice dla Wszystkich sprzed kilku lat przedstawiono jak w odbiorniku radiowym zastąpić drogą już dzisiaj EABC80 łatwiej dostępną PABC80. Też z autotransformatorkiem podwyższającym nawiniętym na rdzeniu od TS2/15.