Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
Aktywne obciazenie w anodzie
Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer
-
TooL46_2
- 1875...2499 postów

- Posty: 2282
- Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
- Lokalizacja: Seattle, WA
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
Jesli mnie pamiec nie myli (co zdarza sie dosc czesto
) to chyba kupilem worek tych LND150.
Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com
-
Einherjer
- 2500...3124 posty

- Posty: 2973
- Rejestracja: pt, 22 stycznia 2010, 18:34
- Lokalizacja: Wałbrzych
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
Jeśli jednak nie kupiłeś worka, to polecam kupić, bardzo przydatny element. A Rs będziesz pewnie musiał skorygować doświadczalnie, katalog dopuszcza spory rozrzut parametrów, chociaż w jednej partii produkcyjnej są zwykle bardzo zbliżone.
-
Marek7HBV
- 3125...6249 postów

- Posty: 4253
- Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
Te 0,7 mA może być za mało i raczej coś w okolicy 2 - 3 mA, a to wymaga połączenia dwóch LND lub zastosowania innego mosfeta.TooL46_2 pisze: śr, 24 czerwca 2026, 22:00
Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
-
TooL46_2
- 1875...2499 postów

- Posty: 2282
- Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
- Lokalizacja: Seattle, WA
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
Przeszukalem zapasy i chyba musze zamowic. Przy okazji moze dorzuce tez DN2540 i BSS126.Einherjer pisze: czw, 25 czerwca 2026, 08:08 Jeśli jednak nie kupiłeś worka, to polecam kupić, bardzo przydatny element.
Uzywajac https://www.vtadiy.com/loadline-calcula ... alculator/ wyglada, ze najbardziej optymalnie pod wzgledem znieksztalcen dla sygnalu wyjsciowego o amplitudzie 70V (dla czulosci 1V) otrzymuje dla punktu pracy 200V@1mA. Marku, moglbys zaproponowac jaki konkretnie punkt pracy proponujesz? Nie moge jakos znalezc dobrego punktu dla 2-3 mA -- wszystko mi wyglada gorzej nie ten 170V@0.7mA lub zaproponowany wyzej.Marek7HBV pisze: czw, 25 czerwca 2026, 08:42 Te 0,7 mA może być za mało i raczej coś w okolicy 2 - 3 mA, a to wymaga połączenia dwóch LND lub zastosowania innego mosfeta.![]()
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com
-
Marek7HBV
- 3125...6249 postów

- Posty: 4253
- Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
To jest także kwestia obciążenia. Jaki jest rezystor siatkowy lampy mocy? Przy tak dużych napięciach sterujących staje się to istotne {także pojemności}. 
-
TooL46_2
- 1875...2499 postów

- Posty: 2282
- Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
- Lokalizacja: Seattle, WA
Re: Aktywne obciazenie w anodzie
Celuje w 330-470k dla opornika siatkowego (i 1-2.7k dla 'grid stopper'). W mojej konfiguracji -- pojemnosc wejsciowa bedzie w granicach 40-50pF.
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com
-Tomek Drabas
________
"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein
tomdrabas.com