Aktywne obciazenie w anodzie

Przed wypowiedzią bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem tego działu.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

Awatar użytkownika
TooL46_2
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Posty: 2282
Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
Lokalizacja: Seattle, WA

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: TooL46_2 »

Jesli mnie pamiec nie myli (co zdarza sie dosc czesto :D) to chyba kupilem worek tych LND150.

Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
‎"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein

tomdrabas.com
Einherjer
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Posty: 2973
Rejestracja: pt, 22 stycznia 2010, 18:34
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: Einherjer »

Jeśli jednak nie kupiłeś worka, to polecam kupić, bardzo przydatny element. A Rs będziesz pewnie musiał skorygować doświadczalnie, katalog dopuszcza spory rozrzut parametrów, chociaż w jednej partii produkcyjnej są zwykle bardzo zbliżone.
Awatar użytkownika
Marek7HBV
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 4253
Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: Marek7HBV »

TooL46_2 pisze: śr, 24 czerwca 2026, 22:00

Wiec z Rs ~ 470 omow powinienem dostac te 0.7mA, zerkajac na note https://www.mouser.com/datasheet/3/282/ ... 041114.pdf (strona 4, wykres Id vs Rsource).
Te 0,7 mA może być za mało i raczej coś w okolicy 2 - 3 mA, a to wymaga połączenia dwóch LND lub zastosowania innego mosfeta. :D
Awatar użytkownika
TooL46_2
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Posty: 2282
Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
Lokalizacja: Seattle, WA

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: TooL46_2 »

Einherjer pisze: czw, 25 czerwca 2026, 08:08 Jeśli jednak nie kupiłeś worka, to polecam kupić, bardzo przydatny element.
Przeszukalem zapasy i chyba musze zamowic. Przy okazji moze dorzuce tez DN2540 i BSS126.
Marek7HBV pisze: czw, 25 czerwca 2026, 08:42 Te 0,7 mA może być za mało i raczej coś w okolicy 2 - 3 mA, a to wymaga połączenia dwóch LND lub zastosowania innego mosfeta. :D
Uzywajac https://www.vtadiy.com/loadline-calcula ... alculator/ wyglada, ze najbardziej optymalnie pod wzgledem znieksztalcen dla sygnalu wyjsciowego o amplitudzie 70V (dla czulosci 1V) otrzymuje dla punktu pracy 200V@1mA. Marku, moglbys zaproponowac jaki konkretnie punkt pracy proponujesz? Nie moge jakos znalezc dobrego punktu dla 2-3 mA -- wszystko mi wyglada gorzej nie ten 170V@0.7mA lub zaproponowany wyzej.
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
‎"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein

tomdrabas.com
Awatar użytkownika
Marek7HBV
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 4253
Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: Marek7HBV »

To jest także kwestia obciążenia. Jaki jest rezystor siatkowy lampy mocy? Przy tak dużych napięciach sterujących staje się to istotne {także pojemności}. :D
Awatar użytkownika
TooL46_2
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Posty: 2282
Rejestracja: ndz, 20 lipca 2008, 12:06
Lokalizacja: Seattle, WA

Re: Aktywne obciazenie w anodzie

Post autor: TooL46_2 »

Celuje w 330-470k dla opornika siatkowego (i 1-2.7k dla 'grid stopper'). W mojej konfiguracji -- pojemnosc wejsciowa bedzie w granicach 40-50pF.
Pozdr,
-Tomek Drabas
________
‎"One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein

tomdrabas.com