Przy okazji znalazłem zapomniany materiał nadający się na front takiego detektorka.
Bardzo piękny Teraz niełatwo o takie czarne płyty - najczęściej trafiają się zwykłe brązowe.
Takie jak na przykład ta:
Ja w swoich zbiorach posiadam coś, co odziedziczyłem po rodzicach (w różnych gratach domowych) - i jak wydaje mi się, widziałem kiedyś przedwojenny odbiornik z przodem wyłożonym takim materiałem (nie wiem jak się to nazywa):
Trzymam na specjalną okazję
Jak widzę kolega Kraz cichcem robi różne fajne rzeczy Do czego to będzie?
Pozdrawiam
Jado.
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu"
Przy wejściu do słuchawek zamiast oplotu jest termokurczka ?
To jest stwardniały igielit lub inne tworzywo.
Bardzo jestem ciekaw radii pokazanych przez Kraza. Faktycznie, niewiele o tych projektach wiadomo a szkoda. No chyba, że trzeba być członkiem jakiejś grupy. Mnie szczególnie zainteresował agregat z tego detektora. Jak był robiony?
A nie jest to aby prawdziwy celuloid? Dokładnie takie tworzywo było stosowane do maskownicy pierwszej gitary basowej, obecnie oryginalne są nieosiągalne, a repliki kosztują ponad 100USD http://www.aceguitarparts.aceguitars.co ... uloid.html
Jeszcze jeden powód żeby odwiedzić Alka (zakładam, że on także posiada swój egzemplarz)
Widać, że wszyscy powoli wchodzą na wyższy stopień realizacji technicznych - i dobrze
Kilka rzeczy się wyjaśniło - projekt pochodzi z Niemiec. No i wiemy już po co kolega Kraz robi rheostat - do wzmacniacza z lampą Alka
Takie projekty naprawdę dobrze działają na wyobraźnię i motywację do działania
A nie jest to aby prawdziwy celuloid? Dokładnie takie tworzywo było stosowane do maskownicy pierwszej gitary basowej, obecnie oryginalne są nieosiągalne, a repliki kosztują ponad 100USD http://www.aceguitarparts.aceguitars.co ... uloid.html
Mówisz o tym moim plastiku? Rzeczywiście - trochę podobne. Ale celuloid to zdaje się wydzielał specyficzny zapach (kamfory?).
A to moje tworzywo jest bezzapachowe - dosyć sztywne i sprężyste. Można by z tego kostkę do gitary chyba zrobić
Tu jest radio z takim - zdaje się celuloidowym przodem:
Pozdrawiam
Jado.
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu"
Witam, słuchawki stan magazynowy od radiostacji "Berta", no i część mojego warsztatu bo reszta zawalona przydasiami jakoś wszystkiego żal wywalić bo co rusz coś się przydaje, a wstyd się przyznać bo porządki robię cały czas i końca nie widać zawsze jakieś są priorytety, a dla potrzeb majsterkowania do zrobienia mała heblarka i pilarka, pierwsza to jak widać tokarka w głębi widać tokarko frezarko wiertarka, jest używana jako frezarka, ta zielona kupka to wiertarki szlifierki heblarki i inne przyrządy wirujące, co do projektu to skrzynki czekają i będzie kolejka " D-zug".
kraz pisze: co do projektu to skrzynki czekają i będzie kolejka " D-zug".
Panie Hieronimie, czy mógłby Pan podać wymiary tej skrzyneczki? Im dłużej się przyglądam, to mam coraz to większą chrapkę zrobić coś podobnego a Wasz "PDK" wydaje mi się idealny w kwestii rozmiarów. I to nic, że regen znowu będzie musiał poczekać. A bo to pierwszy raz jak się plany zmieniają...
Witam, podstawa 145 x125 mm grubość 16 mm, podstawa po frezie 130 x 110 mm, bok 100 wysokość 140, front 120 wysokość 140 mm, grubość to 10 mm, trzeba uwzględnić lub nie w zależności jak będą składania grubość deski boków, na wierzch płyta gruba 6 mm wtedy ładnie wygląda, pozdrawiam Hieronim.
Bardzo dziękuję Panie Hieronimie za podzielenie się wymiarami. Już poinformowałem stolarza o moich niecnych zamiarach . Skoro już tak wypytuję, to jakiego materiału użyliście na górną ścinkę radia na której zamontowane są cewki? Czy jest to jakiś współczesny materiał dostępny w handlu czy coś z zapasów?
Witam, na górną płytę został użyty współczesny materiał, można kupić różne grubości czy na naszym rynku nie wiem nie sprawdzałem kupione za granicą , materiał podobny do tzw "słoniny" tylko czarne, u mnie w pracy widziałem że do czegoś używali tylko strasznie grube a jak cienkie to 10 mm i albo białe albo zielone, ścinki załatwiłem sobie nie wiem na razie do czego ale "przyda się" , ale z jednego centymetra to już nawet coś można wytoczyć, grubość płyty górnej to 6 mm, ładnie się prezentuje a i nie wygina się, ale można użyć tekstolitu i ładnie prysnąć sprejem, pozdrawiam Hieronim.
No i jak tam w końcu Staszku z tym regenem? Zrobiony, czy też jeszcze nie?...
Tak przy okazji tego (nieco odświeżonego) tematu - jest jeszcze jeden rodzaj płyt jaki można kupić, a nadawał by się do budowy takich jak wyżej opisane replik. Są to płyty z czarnego ABS'u z tzw. moletą czyli wzorkiem przypominającym nieco skórę (grubość 2/3/4mm):
Tylko czy chęci ktoś jeszcze na takie konstrukcje wciąż ma?
Pozdrawiam
Jado.
"Kto chce szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu"
No, tytułowy regen jeszcze cierpliwie czeka na wenę
Aktualnie znęcam się nad układem ultra-audionu a to w zasadzie protoplasta regena, więc ciągle w temacie.
Co do materiału, na front zastosowałem rezokart. Dobrze się graweruje, nawet niegłupio wygląda, tylko cena nieco wysoka.
Największy problem to zdobycie nieporysowanej płyty. Nawet przy zakupie nowej nie jest nieskazitelna, ale jako że nie jest to materiał dekoracyjny dla sprzedawcy rysy nie są wadą.