Ponieważ entuzjazm założyciela tematu spotkał się z, powiedzmy, chłodem ze strony forumowiczów, to może ja pierwszy, chociaż kompetencje może najmniej mnie do tego zobowiązują spróbuję to zmienić.
Oto koniuszek nici Ariadny: pytałeś
"która nóżka symbolizuje co na schemacie i co to jest" - o ile nie wiesz co to takiego siatka, katoda i anoda, to możesz przeczytać np. te artykuły dla "przedszkolaków":
http://fonar.com.pl/audio/teoria/lampy/ ... /lampy.htm
http://fonar.com.pl/audio/projekty/wzma ... m5/wzm.htm
http://www.audioton.republika.pl/lampy.htm
Jeżeli miałeś na myśli samo rozmieszczenie wyprowadzeń lampy 300B - odpowiedź na to i wiele innych pytań (dotyczących np. parametrów lamp) znajdziesz w tzw. katalogach lamp elektronowych w formie książkowej lub w internecie. Najpopularniejszy to chyba tzw. "strona Franka":
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/index.html
Na jednej ze stron serwisu znajdziesz dwie noty dotyczące triody 300B: firmy Western Electric (pierwotnego producenta):
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 3/300B.pdf i jedego z producentów "klonujących" tą lampę - JJ:
http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/fran ... 3/300B.pdf
Z zamieszczonych tam rysunków, które przedstawiają (zawsze!) widok lampy widzianej od dołu wynika, że lampa posiada 4 nóżki z czego 2 grubsze, zgrupowane po 1 stronie podstawki prowadzą do włókna żarzenia a 2 cieńsze , odpowiednio, do siatki sterującej i anody.
O rozmieszczeniu wyprowadzeń pozostałych lamp zastosowanych w układzie który nam podsunąłeś dowiesz się w ten sam sposób. Dzięki temu mógłbyś już, o ile dysponuijesz wszystkimi elementami, połączyć je w układ na podstawie schematu ideowego. Ale są raczej małe szanse że w ten prosty sposób powstanie działający zgodnie z oczekiwaniami wzmacniacz. Sugeruję, tak jak moi poprzednicy - przyswojenie pewnej dozy teorii.
Możesz zacząć od stron:
http://www.fonar.com.pl/audio/projekty/index.htm (blok linków "Teoria "praktyczna" i podstawy dla początkujących i nie tylko" na dole strony);
http://www.ecclab.com/ (dział "Co w środku" i "Laboratorium") i tutejszego działu "Linki i odnośniki" gdzie znajdziesz m.in. odsyłacze do elektronicznych wersji bardzo wartościowych książek. Warto poprzyglądać się zdjęciom zamieszczonym w dziale D.I.Y. na Fonarze, żeby zorientować się jak mechanicznie budowane są wzmacniacze lampowe (i zacząć odzwyczajać się od obwodów drukowanych).
Przedsmak tego co cię może czekać przy budowie pierwszego wzmacniacza znajdziesz tu:
http://www.trioda.com/php/forum/viewtop ... 52&start=0 . Autor wątku zaczynał, zdaje się, z podobnej pozycji jak ty.