Wziąłem się w końcu za projektowanie wzmacniacza ... W pierwszym stopniu pracować będzie 6n2p-ew w układzie o wspólnej katodzie, druga połówka będzie pracować w układzie wtórnika katodowego połączonego przez kondensatory z układem różnicowym (o dwóch sygnałach odwróconych w fazie) na ECC82 następnie na 6p3s-e w UL. Jak tylko zrobię rysunek to umieszczę go na forum. Ewentualne uwagi proszę pisać żadna nie pozostanie przeze mnie nie zauważona...
P.S
Co do tego ostatniego zdanie niezupełenie o to mi chodziło 'MichałKob' ALE I ZA TO DZIEKUJE
Ja dałbym odwrotnie: ECC82 na wejściu, a 6N2P w stopniu różnicowym.
ECC82 lepiej nadaje się do odwracacza z dzielonym obciążeniem, natomiast lampa o dużym wzmocnieniu, jak 6N2P, zapewni lepszą symetryzację w stopniu różnicowym.
Zamieść schemat - będzie można powiedzieć znacznie więcej...
Zamiast Ecc 82 użyje 6N8S ... Jaką czułość ma mieć pierwszy stopień i jakie wzmocnienie? Ta lampa ma Kmax od 21...25... Ja bym ustawił 15, ale to by było tak na oko... A na oko to chłop w szpitalu umarł ... A co do czułości wejścia na jaką amplitude ustawić aby lampa miała maksymalne wzmocnienie (ustawione w układzie)?
Ma trochę mniej. W klasycznym stopniu oporowym, szczególnie z nieblokowanym rezystorem w katodzie ciężko będzie uzyskać więcej, niż 10. Ale to żadna strata.
macylapka pisze:A co do czułości wejścia na jaką amplitude ustawić aby lampa miała maksymalne wzmocnienie (ustawione w układzie)?
I znów ciężko Cię zrozumieć
A po co Ci maksymalne wzmocnienie?
Powiem tak... Jakie napięcie wejsciowe ustawić aby lampa osiągła swoje maksymalne wzmocnienie (w ukł) bez przesterowania. Złaużmy ze jest to do końcówki audio... Jaka czułość się daje stanadardowo?
P.S.
Przecież nie ustawie 10 Vpp bo co za przedwzmacniacz mi to wysteruje?
macylapka pisze:Powiem tak... Jakie napięcie wejsciowe ustawić aby lampa osiągła swoje maksymalne wzmocnienie (w ukł) bez przesterowania. Złaużmy ze jest to do końcówki audio... Jaka czułość się daje stanadardowo?
P.S.
Przecież nie ustawie 10 Vpp bo co za przedwzmacniacz mi to wysteruje?
Czytaj posty przed wysłaniem, możesz?...
A pomijając błędy, to nadal nie rozumiem dlaczego tak czepiłeś się maksymalnego wzmocnienia.
I jak chcesz uzyskać maksymalne wzmocnienie zakładając z góry napięcie wejściowe? To się trochę nie trzyma kupy
Standardowo przyjmuje się 775mV, albo 350mV, rzadziej 500mV. To nie jest aż takie ważne. Póki będzie mniej, niż 1V, to ruszysz z większości normalnych źródeł.
Wartości R2C1 to 100k i 1uF a R1 to 47k lub 100k... Jak w pierwszym stopniu dobrać warosci rezystora katodowego? I w wtórniku katodowym jaki przyjąć spadek napięcia na dzielniku ?
P.S.
Na schemacie końcówki mocy jest bład. Zamieniona jest siatka ekranująca z sygnałową... Za błąd przepraszam!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trochę namieszałeś.
Trzeci stopień powinien mieć wspólny, nieblokowany opornik katodowy.
Poza tym lepsze byłoby bezpośrednie sprzężenie pierwszego z drugim.
Rezystory w anodach stopnia mocy nie są konieczne. Tak samo, jak kondensator na wejściu.
Zerknij na to: http://www.trioda.nazwa.pl/trioda/php/f ... hp?id=3881
Kondensatory i dzielnik na rezystorach można zaminić na jeden rezystor żaden problem... Ale wtórnik katodowy może być? Czy zmienić na układ z wspólną katodą?... 'Jak dobrać rezystor katodowy w pierwszym stopinu ?'
P.S.
Alku dziekuję badzo że stoisz na straży mojego piśmiennictwa!
Pozdrawiam i dziękuję
Adrian
macylapka pisze:Ale wtórnik katodowy może być? Czy zmienić na układ z wspólną katodą?
A gdzie tam masz wtórnik?
macylapka pisze:'Jak dobrać rezystor katodowy w pierwszym stopinu ?
Patrząc na charakterystyki. Tak, aby żądany prąd katody powodował powstanie na nim spadku napięcia o wartości odpowiadającej -Ug1, przy którym właśnie taki prąd ma płynąć. Możesz użyć rodziny charakterystyk siatkowych, albo anodowych - nie ma różnicy.