Charakterystyki anodowe.....

Teoria lamp elektronowych, techniki próżniowe, zagadnienia konstrukcyjne. Nic dodać, nic ująć. Wszystko o lampach.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

ballasttube
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3763
Rejestracja: czw, 25 marca 2010, 00:12

Re: Charakterystyki anodowe.....

Post autor: ballasttube »

Dziękuję, Szanowny Kolego OTLamp.
chodziło mi o ten fragment:
"A co by się stało, gdyby w EF183 połączyć s3 z anodą, na s1 podać napięcie dodatnie 0,8 V,
a s2 wykorzystać jako siatkę sterującą?"

I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
Awatar użytkownika
OTLamp
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1403
Rejestracja: śr, 7 października 2020, 21:02

Re: Charakterystyki anodowe.....

Post autor: OTLamp »

ballasttube pisze: czw, 25 czerwca 2026, 04:27 I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
Ale 6AB9 to nie jest podwójna tetroda nadawcza. To podwójna tetroda napięciowa do głowic UKF.
Awatar użytkownika
szalony
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Posty: 2055
Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2007, 14:15
Lokalizacja: Gent

Re: Charakterystyki anodowe.....

Post autor: szalony »

ballasttube pisze: czw, 25 czerwca 2026, 04:27
I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
To akurat jak wspomniał OTLamp lampa sygnałowa, ale podwójne lampy nadawcze były używane często do m.cz.
Karta katalogowa kukułki QQE03/12 podaje nawet parametry dla wzmacniacza muzycznego w klasie AB:

qqe.jpg
Również "prawdziwe" lampy nadawcze jak ceramiczna 4CX250B często mają podane warunki pracy jako wzmacniacz m.cz., gdyż mogą być łatwo użyte do konstrukcji wzmacniacza dużej mocy bez konieczności dobierania dwudziestu EL34 w pary:
4cx.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Senza mai stancià nè mai rifiatà
Cumbattenti d'onore di Santa Libertà
Parechji sò spariti à o fior' di l'età
Surghjent'è acque linde di lu fium'unità
ballasttube
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3763
Rejestracja: czw, 25 marca 2010, 00:12

Re: Charakterystyki anodowe.....

Post autor: ballasttube »

Dziękuję, Kolego "Szalony" ,za odpowiedź.
O czymś takim właśnie myślałem.
O "kukułkach" za np.ELL80 itp.
Choć za tą to ta mniejsza "kukułka" podejdzie lepiej.(QQE02/5)
Czytałem też o próbach stosowania lamp metalowo-ceramicznych
nadawczych do m.cz. Podobno nie mikrofonują.
Ja mam taką koncentryczną od radaru na 10W tylko mocy ciągłej.
Powalać dźwiękiem w impulsie nie zamierzam:-)
Lampka jest do falowodu,więc z uziemioną siatką.
'Może coś pokombinuję?
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek