Dziękuję, Szanowny Kolego OTLamp.
chodziło mi o ten fragment:
"A co by się stało, gdyby w EF183 połączyć s3 z anodą, na s1 podać napięcie dodatnie 0,8 V,
a s2 wykorzystać jako siatkę sterującą?"
I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
Charakterystyki anodowe.....
Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer
-
ballasttube
- 3125...6249 postów

- Posty: 3763
- Rejestracja: czw, 25 marca 2010, 00:12
-
OTLamp
- 1250...1874 posty

- Posty: 1403
- Rejestracja: śr, 7 października 2020, 21:02
Re: Charakterystyki anodowe.....
Ale 6AB9 to nie jest podwójna tetroda nadawcza. To podwójna tetroda napięciowa do głowic UKF.ballasttube pisze: czw, 25 czerwca 2026, 04:27 I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
-
szalony
- 1875...2499 postów

- Posty: 2055
- Rejestracja: wt, 14 sierpnia 2007, 14:15
- Lokalizacja: Gent
Re: Charakterystyki anodowe.....
To akurat jak wspomniał OTLamp lampa sygnałowa, ale podwójne lampy nadawcze były używane często do m.cz.ballasttube pisze: czw, 25 czerwca 2026, 04:27
I potem o wzmiankę o podwójnej tetrodzie nadawczej, użytej w m.cz.
Kiedyś o czymś takim czytałem na jakiejś stronie niemieckiej.
O powyższym tu zaraz wyżej.
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek "b/t"
Karta katalogowa kukułki QQE03/12 podaje nawet parametry dla wzmacniacza muzycznego w klasie AB:
Również "prawdziwe" lampy nadawcze jak ceramiczna 4CX250B często mają podane warunki pracy jako wzmacniacz m.cz., gdyż mogą być łatwo użyte do konstrukcji wzmacniacza dużej mocy bez konieczności dobierania dwudziestu EL34 w pary:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Senza mai stancià nè mai rifiatà
Cumbattenti d'onore di Santa Libertà
Parechji sò spariti à o fior' di l'età
Surghjent'è acque linde di lu fium'unità
Cumbattenti d'onore di Santa Libertà
Parechji sò spariti à o fior' di l'età
Surghjent'è acque linde di lu fium'unità
-
ballasttube
- 3125...6249 postów

- Posty: 3763
- Rejestracja: czw, 25 marca 2010, 00:12
Re: Charakterystyki anodowe.....
Dziękuję, Kolego "Szalony" ,za odpowiedź.
O czymś takim właśnie myślałem.
O "kukułkach" za np.ELL80 itp.
Choć za tą to ta mniejsza "kukułka" podejdzie lepiej.(QQE02/5)
Czytałem też o próbach stosowania lamp metalowo-ceramicznych
nadawczych do m.cz. Podobno nie mikrofonują.
Ja mam taką koncentryczną od radaru na 10W tylko mocy ciągłej.
Powalać dźwiękiem w impulsie nie zamierzam:-)
Lampka jest do falowodu,więc z uziemioną siatką.
'Może coś pokombinuję?
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek
O czymś takim właśnie myślałem.
O "kukułkach" za np.ELL80 itp.
Choć za tą to ta mniejsza "kukułka" podejdzie lepiej.(QQE02/5)
Czytałem też o próbach stosowania lamp metalowo-ceramicznych
nadawczych do m.cz. Podobno nie mikrofonują.
Ja mam taką koncentryczną od radaru na 10W tylko mocy ciągłej.
Powalać dźwiękiem w impulsie nie zamierzam:-)
Lampka jest do falowodu,więc z uziemioną siatką.
'Może coś pokombinuję?
Pozdrawiam uprzejmie.
Jacek