Witam
Kolejne w kolekcji radio, chyba najstarsze
Wyglada na Age baltic albo jakiś stentor?
Może ktoś kojarzy co to dokładnie jest. Lampy A209 B205, zasilanie z baterii pertrix, schemat zrysowany mniej więcej jak ponizej (brak przełącznika zakresów, ale fizycznie jest):
Z oznaczeń to taka tabliczka:
Aga baltic??
Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer
-
onyx1944
- 625...1249 postów

- Posty: 754
- Rejestracja: ndz, 27 marca 2016, 18:50
- Lokalizacja: Rzeszów
Aga baltic??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
inar
- 625...1249 postów

- Posty: 776
- Rejestracja: ndz, 4 stycznia 2015, 20:54
- Lokalizacja: Biadki
Re: Aga baltic??
Witam!
Mam podobne na tej licencji, produkcja szwedzka:
https://www.radiomuseum.org/r/dux_2_tub ... agare.html
W moim spalony transformator międzystopniowy-rozebrany idzie do przewinięcia, lampy żarzenie mają sprawne-może zagra.
Mam podobne na tej licencji, produkcja szwedzka:
https://www.radiomuseum.org/r/dux_2_tub ... agare.html
W moim spalony transformator międzystopniowy-rozebrany idzie do przewinięcia, lampy żarzenie mają sprawne-może zagra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
onyx1944
- 625...1249 postów

- Posty: 754
- Rejestracja: ndz, 27 marca 2016, 18:50
- Lokalizacja: Rzeszów
Re: Aga baltic??
Inaczej jest rozwiązanie regulacji sprzężenia cewek, u mnie cewka chodzi jakby góra dół a Ciebie się obraca, i masz bardziej efektowne te nieruchome cewki
Z kolei nie masz przełącznika zakresów, czy te dwa banany J są do wtykania różnych cewek na różne zakresy?
Niestety u transformator sprzegajacy (25k/5k) wygląda że ma przerwę na jednym uzwojeniu
ale jest tak zalany i wymalowany ze zostawię go raczej w oryginale, ładnie wygląda.
Jaka jest różnica między tym licenjami I i II?
II ma Aga a I dux?
Z kolei nie masz przełącznika zakresów, czy te dwa banany J są do wtykania różnych cewek na różne zakresy?
Niestety u transformator sprzegajacy (25k/5k) wygląda że ma przerwę na jednym uzwojeniu
Jaka jest różnica między tym licenjami I i II?
II ma Aga a I dux?