Aga baltic??

Radioodbiorniki lampowe i wszystko co jest z nimi związane.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

onyx1944
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 754
Rejestracja: ndz, 27 marca 2016, 18:50
Lokalizacja: Rzeszów

Aga baltic??

Post autor: onyx1944 »

Witam
Kolejne w kolekcji radio, chyba najstarsze
20260624_000129.jpg
20260623_235913.jpg
Wyglada na Age baltic albo jakiś stentor?
Może ktoś kojarzy co to dokładnie jest. Lampy A209 B205, zasilanie z baterii pertrix, schemat zrysowany mniej więcej jak ponizej (brak przełącznika zakresów, ale fizycznie jest):
20260624_000411.jpg
Z oznaczeń to taka tabliczka:
20260624_000225.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
inar
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 776
Rejestracja: ndz, 4 stycznia 2015, 20:54
Lokalizacja: Biadki

Re: Aga baltic??

Post autor: inar »

Witam!
Mam podobne na tej licencji, produkcja szwedzka:
https://www.radiomuseum.org/r/dux_2_tub ... agare.html
W moim spalony transformator międzystopniowy-rozebrany idzie do przewinięcia, lampy żarzenie mają sprawne-może zagra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
onyx1944
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 754
Rejestracja: ndz, 27 marca 2016, 18:50
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Aga baltic??

Post autor: onyx1944 »

Inaczej jest rozwiązanie regulacji sprzężenia cewek, u mnie cewka chodzi jakby góra dół a Ciebie się obraca, i masz bardziej efektowne te nieruchome cewki :D
Z kolei nie masz przełącznika zakresów, czy te dwa banany J są do wtykania różnych cewek na różne zakresy?
Niestety u transformator sprzegajacy (25k/5k) wygląda że ma przerwę na jednym uzwojeniu :roll: ale jest tak zalany i wymalowany ze zostawię go raczej w oryginale, ładnie wygląda.
Jaka jest różnica między tym licenjami I i II?
II ma Aga a I dux?