Remont Lazuryt 208

Lampowe odbiorniki telewizyjne i wszystko co jest z nimi związane.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

Awatar użytkownika
Marek7HBV
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 4251
Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: Marek7HBV »

tr2.5.jpg
:D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
trioda03
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 3 maja 2026, 18:13

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: trioda03 »

OK. Dziękuję bardzo za odpowiedź i pomoc. Teraz sprawa następna: w związku z faktem, że brak w nim głośnika to udało mi się "dorwać" coś takiego: głośnik o parametrach GD.18-13/2 Z400=3,8 Ohma. Oryginalnie montowany był: GD 16/3(9)?/1. Czy mogę ten kupiony wstawić do tego Lazuryta?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Marek7HBV
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 4251
Rejestracja: wt, 1 grudnia 2015, 19:26

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: Marek7HBV »

Próba montowania może spowodować uszkodzenie membrany. To inny układ śrub i należałoby zastosować jakiś adaptor. :D
trioda03
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 3 maja 2026, 18:13

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: trioda03 »

Faktycznie - oryginalna długość to 16 cm, tutaj jest 18....Pozostaje jeszcze opcja GD-16/10 4 Ohmy.
mll
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 178
Rejestracja: wt, 30 grudnia 2008, 20:52

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: mll »

Bo tam oryginalnie był GD10-16/2 lub/3
trioda03
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 8
Rejestracja: ndz, 3 maja 2026, 18:13

Re: Remont Lazuryt 208

Post autor: trioda03 »

No i lipa Panowie!
Głośnik nie pasuje a oryginałów brak. Ponadto po dokładnej weryfikacji okazuje się, że gryzonie przegryzły dwa druciki uzwojenia pierwotnego TWOP. Idziemy dalej: klawisz programatora zapadł się i na nic nie reaguje; środkowy także nie włącza mechanizmu. Dochodzi kwestia wylanych elektrolitów oraz wymiany papierzaków. A i to nie gwarantuje żadnego sukcesu...Raczej się poddam - szkoda moich nerw, czasu i pieniędzy. Zastanawiam się tylko co z tym śmietnikiem zrobić...