Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Wydaje mi się, że już powoli jestem bliski ukończenia schematu wzmacniacza. Jak skończę, na pewno wrzucę go tutaj

Obliczyłem Einherjer ten filtr i wychodzi, że jak dam rezystor anodowy 225k , to pasmo będzie wynosić w tym punkcie do 60Khz -3db. Mam jeszcze kilka pytań, na które domyślam się odpowiedzi, ale wolałbym się upewnić.
1)Jak obliczyć rezystor globalnego USZ? Wydaje mi się, że powinien on wynosić, tyle aby z dzielnika napięcia na rezystorze katodowym(stopnia, na który podajemy sygnał USZ) odłożyła się wystarczająca ilość napięcia, a nadwyżka na rezystorze USZ. Tylko teraz pytanie, jak to obliczyć? Jest wzór 20*log(U1/U2), ale żeby z niego skorzystać, należało by znać napięcie wyjściowe wzmacniacza i napięcie na rezystorze katodowym. A co jeśli chciałbym obliczyć taki rezystor, jeśli znam wartość Rk i wartosć USZ? (np. 15db)
2)Kondensator do ujemnego sprzężenia zwrotnego dobiera się, po dobraniu odpowiedniego rezystora USZ, tak aby prostokąt najbardziej przypominał właśnie ten sygnał. Ale teraz pytanie. Da się wyliczyć mniej więcej przedział wartości, z którego będziemy dobierać ten kondensator? Czy to zawsze jest tak na "czuja"? A może jest jakiś uniwersalny przedział, z którego dobiera się odpowiednią wartość?
3)Kolejne pytanie dotyczy bocznikowania kondensatora elektrolitycznego (ze względu na jego indukcyjność), kondensatorem nie elektrolitycznym (np. foliowym), tak aby wyrównać charakterystykę częstotliwościową. Wiem, że są zwolennicy i przeciwnicy takie rozwiązania, ale wydaje mi się, że na pewno nie zaszkodzi pokusić się na coś takiego. Pytanie będzie dwuczęściowe, ponieważ chciałbym zbocznikować zarówno elektrolity w zasilaczu jak i w katodzie lamp mocy (tak jak robi to np. Alek w swoich wzmacniaczach i np. w AVT2754, AVT455 itp.)
3.1)To pytanie będzie dotyczyć bocznikowania kondensatora elektrolitycznego w katodzie lampy mocy. Jaką dobrać częstotliwość graniczną kondensatora bocznikującego (foliowego), aby nie zaburzyć charakterystyki częstotliwościowej? Wydaje mi się, że raczej nie, ale jeśli np. reaktancja kondensatora elektrolitycznego zaczyna wzrastać od 20kHz (przez jego indukcyjność), a ja zbocznikuje tego elektrolita, kondensatorem foliowym o częstotliwości granicznej 10kHz, to czy w przedziale 10kHz - 20kHz, nie nastąpi nierównomierność pasma? W końcu reaktancja łączna tych dwóch kondensatorów w tym przedziale będzie mniejsza, niż w reszcie pasma . A może nie warto się tym przejmować, bo różnicę będą niezauważalne i można zastosować taki kondensator foliowy z częstotliwością graniczna 10kHz? Wydaje mi się, że można, ale wolę się upewnić.
3.2)To pytanie będzie dotyczyć bocznikowania kondensatora elektrolitycznego w zasilaczu. Wydaje mi się, że tu można użyć dowolnie dużego kondensatora foliowego bocznikującego kondensator elektrolityczny, bo każda ilość zakłóceń mnie, w jakimkolwiek paśmie jest zaletą. Zgadzacie się? Wiadomo, że najlepiej odczytać indukcyjność kondensatora elektrolitycznego z katalogu i obliczyć górną częstotliwość graniczną, a potem zbocznikować kond. foliowym już dobranym na tą częstotliwość, ale nie zawsze katalog danego kondensatora jest dostępny.
4)To pytanie dotyczy filtrów odprzęgających zasilanie anodowe lamp, ale nie w zasilaczu, a w układzie kanału. Wiadomo może komuś na jakiej zasadzie oblicza się te filtry? Rozumiem, że rezystor dobiera się tak, aby dostosować napięcie z zasilacza do potrzebnego nam do zasilenia anody lampy,a dopiero potem odpowiedni kondensator do tego opornika . Tylko pytanie jakie wartości tych kondensatorów? Czy są one rzeczywiście konieczne? Te w zasilaczu nie wystarczą? Niektórym służą one chyba między innymi do zbicia napięcia na stopień napięciowy, ale u mnie stopień napięciowy (6N9S) potrzebuje 242V anodowego, a stopień mocy(6S19P) 211V anodowego. Więc nie wiem jak to rozegrać.
Hmm, trochę się tego nazbierało. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź do chociażby pojedynczego podpunktu

Pozdrawiam,
Dragon