MHz pisze:Producentem MF51300R jest firma Microsystems International. A co to jest to trudno powiedzieć, prawdopodobnie mask rom, jak wcześniej było wspominane, ale może to być także układ kalkulatorowy lub cokolwiek innego robionego na zamówienie. Natomiast raczej nie jest to 2716 lub odpowiadający mu funkcyjnie ROM, bo data produkcji jest zbyt wczesna. Więc w programatorze układ mógłby się zniszczyć lub co gorsza uszkodziłby się sam programator.
P.
Uszkodzenie programatora jest bardzo malo prawdopodobne, te lepsze sa projektowane wlasnie na takie okazje.
Z kolei uszkodzenie ukladu, hmm, uklady tego typu maja wartosc tylko kolekcjonerska, oczywiscie pod warunkiem ze reprezentuja "jakies dzialanie".
Pamiec ROM niestety nie reprezentuje tego, i czy dziala czy nie, ma podobna wartosc wylacznie "muzealna" ze wzgledu na wyglad zewnetrzny.
Wbrew temu co sadzi tszczesn, raczej nie ma szans by byl to jakis typ mikroprocesora czy nawet uklad kalkulatora czy zegara.
Wedlug mnie to na 99% mask-romy z tamtych lat.
Nawet na ciekawa zawartosc bym raczej nie liczyl, w tamtych latach pamiec polprzewodnikowa byla droga i raczej nie zpisywalo sie w niej danych tekstowych czy danych wogole, predzej juz jakies tablice trygonometryczne lub jakis translator EBCDIC- ASCII, itp. itd.
Do czego zmierzam, a do tego by autor nie bal sie sprawdzic czy eksperymentowac z tymi ukladami.
"Ewentualne " zniszczenie nie umniejszy wartosci tych naprawde ladnie wygladajacych scalakow.
Sanse by byly to zapomniane prototypy Intela 3030, czy 5050

, abo by uklady zawieraly gole zdjecia Poli Raksy

,
Uwazam za -0.