Kol stdi maleńswo znalazłeśtszczesn pisze: może ktoś polecić niewielki przekaźnik który potrafi włączyć (wyłączać nie musi) te 1.5kVAC? .



Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd
Kol stdi maleńswo znalazłeśtszczesn pisze: może ktoś polecić niewielki przekaźnik który potrafi włączyć (wyłączać nie musi) te 1.5kVAC? .
ET22 musi pobrać ten 1 kA żeby uzyskać swoje 3 MW, odbieraki ma dwa, a przewód jest jeden. Wszystko jakoś wytrzymuje. W tramwajach prąd wygląda podobnie (400 kW / 600 V).stdi pisze:-> brys i Paczący kot
Nie załącza się jednym stykiem wszystkie silniki składu na raz (kiloampery sorry wiesz co by było z odbierakiem i przewodzie jezdnym tramwajowym przy tym prądzie?), ponadto jest jeszcze całkiem sporo innych obwodów małej mocy zasilanych bezpośrednio z odbieraka - nie tylko niskie napięcie 24, 28 czy 40V dla drobnicy. :>
Niezbyt - teoretycznie ponad 1000A mogły łyknąć Eliny (modernizacje konstalzłomów) przy wyłączonych programowych ogranicznikach. W praktyce przy ruszaniu 200 - 300A. Rzadko więcej a jak już to niewiele więcej. Ponadto w niezmodernizowanych konstazłomach nie raz się czuje szarpniecie plus charakterystyczny huk jak i widoczny często jasny błysk spod wagonu jak nadmiarowy rozłącza zasilanie silników - gdy korbelkowy ma za ciężką nogę (nastawnik w formie pedału). Nowsze tramwaje mają założone "kagańce". To jedno - a po drugie nie wytrzyma cała rzesza podstacji (oszczędności ponadto prąd jałowy transformatorów to ogromne koszty więc zakała się możliwe najmniejsze transformatory bo im mniejsza moc tym mniejszy prąd jałowy na noc oplaca się wyłączać sieć trakcyjną poza odcinkami nocnego wariantu linii 46 i nocnego tramwaju N9 kursującego w weekendy plus ulica Pomorska - trasa zjazdowa i wyjazdowa z zajezdni - gdzie ruch z racji nocnego wariantu 46 jest całodobowy - wyjazdy i zjazdy dwóch nocnych brygad).brys pisze:W tramwajach prąd wygląda podobnie (400 kW / 600 V).
Na takie napięcia to w sklepie nie lezą ot tak. Jedyna szansa to tam gdzie są inne napięcie zasilania niż te 230V / 400V. Np. 690V AC 600/750 DC.brys pisze: Jeśli znasz takie malutkie styczniki na te kV to daj linka do sklepu czy allegro. Przecież Tomek nie będzie chodził nocą na PKP i wykręcał z lokomotyw
Jak R15 to i R2 czy R2N. Ten drugi i trzeci tańszy, mniejszy, bardziej funkcjonalne podstawki. Odporność na przebicia ta sama.tszczesn pisze: Zastosuję R15 - tani i wychodzi na to, że wystarczający. Najchętniej z cewką na 120V jak się uda kupić, wtedy będę mógł go zasilać z napięcia polaryzacji siatki 1 lampy mocy, uzyskam dodatkowe zabezpieczenie - przekaźnik puści jak z jakiegokolwiek powodu siatka nie dostanie napięcia polaryzującego.
Są tyrystory GTO - wyłączalne. Nadal powszechnie stosowane w trakcji kolejowej i tramwajowej gdzie jest prąd stały i nadal nie chcą oddać pola tranzystorom IGBT. Pytanie czy jeszcze są produkowane jakieś GTO małej mocy bo niestety ale w tym zakresie to IGBT przejęły "przywództwo" - więc raczej w rachubę wchodziły starsze elementy. No właśnie są też IGBT.... W sumie to praktycznie półprzewodnikowy przekaźnik.AZ12 pisze: Tyrystor wyłącza przy przejściu prądu przez zero.