Nabyłem coś takiego. Stan średni, ale nie tragiczny Brak tylnej ścianki i pokręteł. ( Ale dwa mam, brakuje mi jeszcze jednego. Brak lampy RGN354 i RES164.. ale RGN354 mam, a zamiast RES164 dam prowizorycznie 4P1L.
Pomału będę uruchamiał. Na czas rozruchu zamiast RGN354 chcę wstawić diodę prostowniczą i tu już mam problem. Znalazłem rysunek jak ma wyglądać to połączenie w podstawce i tu mam pytanie tak ma wyglądać połączenie patrząc z góry na chassis czy z dołu? Chodzi mi o to czy ma jakieś znaczenie do której nóżki żarzenia podłączę tę diodę. Bo na tym rysunku jest raz do lewej i raz do prawej.
A może dać w miejsca żarzenia następny opornik?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zastanawiam się nad celowością Tego oporu w miejsce żarzenia. Lampa RES164 pobiera 0,15 A.
Natomiast lampa 4P1L 0,32A. ( Lampa RGN354 - 0,3A. )Czyli do skompensowania pozostaje ~0,15A
Opór powinien wynosić R=4V/0,15A R= ~ 27 om /0,6W. Czy to jest dobry tok rozumowania odnośnie obciążenia transformatora. No i nadal nie wiem, czy ma znaczenie do której nóżki żarzenia dam drugi koniec diody 1N4007....
zagore1 pisze:Zastanawiam się nad celowością Tego oporu w miejsce żarzenia. Lampa RES164 pobiera 0,15 A.
Natomiast lampa 4P1L 0,32A. ( Lampa RGN354 - 0,3A. )Czyli do skompensowania pozostaje ~0,15A
Opór powinien wynosić R=4V/0,15 R= ~ 27 om /0,6W. Czy to jest dobry tok rozumowania odnośnie obciążenia transformatora. No i nadal nie wiem, czy ma znaczenie do której nóżki żarzenia dam drugi koniec diody 1N4007....
Zrób próbę czy rzeczywiście ten opornik 27-omowy coś zmienia.
zagore1 pisze: No i nadal nie wiem, czy ma znaczenie do której nóżki żarzenia dam drugi koniec diody 1N4007....
Diodę przyłącz do tej końcówki uzwojenia żarzenia, przy której będziesz mieć napięcie anodowe bliższe wymaganemu, bo różnią się o te 4V. Obstawiam, że lepiej do "górnego", bo powinno dać mniejsze napięcie anodowe, co choć trochę zniweluje efekt 230V zamiast 220V. Próbuj, niczym nie ryzykujesz.
Radio uruchomiłem Wymieniłem elektrolity, jeden był całkowicie wyschnięty, a drugiego nie było wcale... oraz kondensatory 0,1uF i 1uf.
Ciekawa sprawa jest z opornikami w tym radioodbiorniku. Mają żelazne nóżki które korodują. W dwóch nóżki całkowicie przerdzewiały i oporniki odpadły ( typowy niemiecki ersatz). Dorobiłem do nich nowe nóżki..
Mam dylemat z zespołem kondensatorów 2X 0,1uF, 1X 0,2 uF. Jeden z 0,1uF miał ogromną upłynność i go odłączyłem i dałem inny. Ten zespół kondensatorów to w sumie niewielka rurka, współczesne zbytnio do środka nie wejdą ( zresztą dwa pozostałe są na razie sprawne) więc ten podmieniony kłuje mnie w oczy. Ale innego pomysłu nie mam.
Ponieważ skale miałem całkowicie przetartą syn dorobił mi nową. Wydrukowałem ją na papierze samoprzylemnym i jakoś to w miarę wygląda. Brakuje mi jeszcze jednego pokrętła. - dałem z późniejszego modelu ( niekarbowane) Może ktoś ma takie pokrętło na sprzedaż lub wymianę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
zagore1 pisze:
Mam dylemat z zespołem kondensatorów 2X 0,1uF, 1X 0,2 uF. Jeden z 0,1uF miał ogromną upłynność i go odłączyłem i dałem inny. Ten zespół kondensatorów to w sumie niewielka rurka, współczesne zbytnio do środka nie wejdą ( zresztą dwa pozostałe są na razie sprawne) więc ten podmieniony kłuje mnie w oczy. Ale innego pomysłu nie mam.
Na pewno 2 100nF się nie zmieszczą. Cokolwiek zrobię będzie źle, więc zostawię ten dodatkowy 100nF.
Teraz sprawdzałem jak odbiera to radio i chichot historii radio bardzo dobrze odbiera Twoje Radio AM na 1602 khz, a przypominam, że od wybuchu II w św. słuchanie przez Niemców obcojęzycznych stacji było karane pobytem w obozie koncentracyjnym......A sąsiedzi mieli cienkie uszy i wszystko słyszeli.
Ten hitlerek to dla mnie powrót do przeszłości. 50 parę lat temu zamordowałem takiego hitlerka - do dzisiaj został mi po nim tylko kondensator strojeniowy.
Pytałem o dostępne miejsce dlatego że widziałem relatywnie małe kondensatory SMD 100 nF / 630 V. Największy bok miał około 6 mm. Może taki by się zmieścił?
Chciałbym dorobić tylną ściankę do VE301Wn. Mam pytanie - ma ktoś pomysł na wycinanie tych kwadratowych otworów? Kwadratowych wierteł jeszcze nie wymyślono. Tylko nie mówcie, żeby to wyciąć piłką włosową
Chciałbym zrobić coś lepszego jak to na drugim rysunku... Chociaż pomysł z naklejką nie jest głupi tylko tło trzeba zrobić czarne.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.