Jasne. W załączniku masz schemat, jeśli chciałbyś layout na turrentboardzie to w moim warhammerze masz go rozrysowany - sekcja między inwerterem a zasilaniem V3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W takim przypadku zostawiłbym połówkę potencjometra do regulacji poziomu sygnału wychodzącego z powrotu pętli, a drugą połowkę potencjometra wywalił wraz idącymi do niego opornikiem i kondensatorem z katody V1.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.
Potencjometr trochę dziko połączony, pozamieniaj mu nóżki żeby się nie zmieniało obciążenie lampy wraz z regulacją. W ogóle teraz dolny rezystor w 1 lampie traci sens
W ogóle to nie tylko rezystor ale i pierwsza lampa nie ma sensu.
Na pierwszym schemacie (ten z podwójnym potkiem MIX) ten inwerter (z dzielonym obciążeniem) będzie wnosił spore zniekształcenia i asymetrię ze względu na nieidentyczne obciążenie gałęzi anody i katody. Na drugim schemacie masz wciąż ten sam inwerter, wciąż nierówne obciążenie, a przy okazji masz stopień o wzmocnieniu 0,85 i impedancji wyjściowej gorszej niż dzielnik z oporników. A nie lepiej wtórnik?
Kolejna sprawa - poziom na wyjściu send. Jak dla mnie to w obydwu przypadkach przy rozkręconym piecu masz szanse uszkodzić podłączone efekty zbyt wysokim poziomem sygnału.
Pamiętaj też, że pętla powinna być raczej "transparentna" czyli m.i. gdy jest odłączona to powinna mieć wzmocnienie = 1 (teoretycznie - zależy jeszcze od układu samego pieca i co konstruktor chce uzyskać).
Zerknij na to: http://www.paulamps.com/effects_loop.png
Nie mówię, że to dobre rozwiązanie, ale ilustruje rzeczy, o których pisałem.
Pozdrawiam
Sebastian
Jestem tylko amatorem, który może się mylić.
Uroczyście obiecuje, że będę dawał rezystor antyparazytowy na każdą siatkę i bramkę.
Jak kiedyś szukałem rozwiązania pętli to właśnie o takim układzie myślałem. W jednym temacie chyba w kąciku dla początkujących VacuumVoodoo proponował użycie lampy ecc832 - koniecznie jest tylko dobranie punktów pracy dla wtórnika i stopnia wzmacniającego. Z tego co widzę ta pętla odwraca fazę więc mogą być problemy jak ktoś używa sprzężenia zwrotnego na preampie jeśli chce mieć true bypass na pętle. Na ecc82 znalazłem coś takiego: http://europa.spaceports.com/~fishbake/gamp/fx_loop.gif
Przetestowałem wzmacniacz na mojej kolumnie i jest idealnie cichutki. Jendak pojawiają się szumy(na skręconym potku volume w gitarze) gdy odpalam pętlę fx. To na 100% szumy, co może być ich przyczyną? Możliwe jest to, że aż tak bardzo wpływa jeden niemetalizowany rezystor w torze sygnalowym?
Okej, mam dwa rezystory w torze sygnałowym 1W 5%: 47k i 56k, czy to one mogą być przyczyną spotęgowania szumu po załączeniu pętli efektów? Wykluczyłem wpływ efektów w niej siedząch poprzez zwarcie gniazd małym kabelkiem - nadal są szumy.
Az tak ci ten szum przeszkadza? Jest jakiś mega wielki? Trudno powiedzieć czy akurat użycie dwóch rezystorów węglowych w torze ma wpływ na ten szum. Zauważ, że potencjometry nie są metalizowane, a w torze trochę ich jest...