
Fajna lampka.
Ciekawe, czemu teraz w szkole nie ma w ogóle doświadczeń na fizyce.. Tylko w gim miałem trochę..
P.S. Czy na zdjęciu bez magnesów wiązka jest lekko odchylona, z powodu krzywej wyrzutni, czy są odchylane polem elektrycznym z anody?
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
Sądzę, że tak.Alek pisze: Czy jeśli wewnętrzna strona lampy byłaby uczyniona przewodzącą poprawiłoby to sprawę (idzie mi o to, czy zniknie początkowe odchylenie wiązki, które na pewno jest czynnikiem błędu wyznaczenia e/m)
Witam,pozwolę sobie nie w pełni uznać za wyczerpującą w/w informację /przepraszam może wynikła ona z braku dostępu autora do "realiów" /.Dotyczy to "tej reszty" .Może "coś" trafiło na Kolejową , ale to pozostałe "COŚ" trafiło do Naszych południowych sąsiadów /jeszcze przed "rozwodem" /. Ma się dobrze i pozwala wzbogacać europejski rynek m in o EL 36 i inne.Pzdr.Alek pisze:W 1993 r. ZWLE upadły. Na bazie upadłej firmy powstały trzy nowe: "Polamp Warszawa" w Ożarowie, "Halzet" i "Natrium". Któraś z tych dwóch w Błoniach. Firmy te podjęły dość skromną produkcję źródeł światła: żarówek, lamp sodowych i lamp rtęciowych. Reszta maszyn, jako zbędna trafiła na złom, przynajmniej część na ul. Kolejową. Tyle w temacie.