Wypatrzone na Allegro:

Lampowe odbiorniki telewizyjne i wszystko co jest z nimi związane.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

Awatar użytkownika
ZoltAn
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1659
Rejestracja: ndz, 9 listopada 2003, 16:08
Lokalizacja: Gliwice, Górny Śląsk, GG 1699095 i 13822985

Wypatrzone na Allegro:

Post autor: ZoltAn »

RARYTAS!!! Kineskop do TV "ODRA"
http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... 6587#photo

Pamietam, że ktoś z Naszych szukał takiego baniaka :oops:

Czy istniał taki telewizor pt. "Odra"???
Może jakaś Diora??

Zoltan
Nigdy nie dyskutuj z głupcem - ludzie mogą nie zauważyć różnicy! /Stanisław Jerzy Lec/
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Wypatrzone na Allegro:

Post autor: Marcin K. »

Widziałem tą aukcję i właśnie miałem ją tutaj zapodać.
Nie słyszałem nigdy o telewizorze Odra, chyba że o komputerze... Może mu sie powaliło z Wisłą, gość się poprostu nie zna. Krzywa wyrzutnia wskazywała by bardziej na kinol do Szmaragda/Szafira/Turkusa itp.
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypatrzone na Allegro:

Post autor: cirrostrato »

Nie oceniając z góry treści info dotyczącą tego kineskopu i jego stanu radzę podchodzić ostrożnie do takich znalezisk:po wymianie kineskopu w domu klienta stary wkładało się do pudła i zostawiało(nie zawsze),obecnie ludzie odnajdują takie starocie i nie będąc w stanie ocenić stanu zabawki wystawiają jako NOS-y.Często już sam stan szyjki kineskopu wyklucza jego nowość.
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Wypatrzone na Allegro:

Post autor: Marcin K. »

cirrostrato pisze:Nie oceniając z góry treści info dotyczącą tego kineskopu i jego stanu radzę podchodzić ostrożnie do takich znalezisk:po wymianie kineskopu w domu klienta stary wkładało się do pudła i zostawiało(nie zawsze),obecnie ludzie odnajdują takie starocie i nie będąc w stanie ocenić stanu zabawki wystawiają jako NOS-y.Często już sam stan szyjki kineskopu wyklucza jego nowość.
Zgadzam się z kolegą! Jak odbierałem Neptuna to gość dał mi drugi, zapasowy kinol który okazał się być spalony.
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypatrzone na Allegro:

Post autor: cirrostrato »

Jeszcze raz oglądnąłem fotki tego kineskopu i wydaję mi się,że widać odciski gum narożnych(pod opaską na kineskop) i ślad brudu na kineskopie gdzie dotykała maskownica.Albo senior ma słabą pamięć albo(i na to stawiam) młody ściemnia.
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
k24
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1228
Rejestracja: ndz, 31 października 2004, 18:32

Re: Wypatrzone na Allegro:

Post autor: k24 »

Chyba masz rację.