uwaga: ściema roku - konkurs (a może dobry marketing ?)
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
-
- 100...124 posty
- Posty: 122
- Rejestracja: pn, 1 sierpnia 2005, 20:17
- Lokalizacja: prowincja
uwaga: ściema roku - konkurs (a może dobry marketing ?)
do ściemy roku nominuję:
http://www.allegro.pl/item150601992_akt ... i_end.html
fragm. cytatu: ....przez jednego z najlepszych konstruktorów urządzeń lampowych w Polsce ...
(kto to taki ?)
http://www.allegro.pl/item150601992_akt ... i_end.html
fragm. cytatu: ....przez jednego z najlepszych konstruktorów urządzeń lampowych w Polsce ...
(kto to taki ?)
To dopiero zlodziej robil ta modyfikacjeModyfikowany przez jednego z najlepszych konstruktorów urządzeń lampowych w Polsce (koszt modyfikacji 700,00 PLN). Modyfikacja przeprowadzona została 2 lata temu i obięła wymianę lamp ECC88 na słynne rosyjskie 6N23PEB; wymianę sygnałowych scr na polipropylenowe Kendeil; zwiększenie pojemności w sekcji zasilacza - kondensatory Kendeil i Rubycon. Potencjometr Alps.

-
- moderator
- Posty: 11235
- Rejestracja: wt, 12 sierpnia 2003, 09:14
- Lokalizacja: Otwock
'SCR na polipropylenowe' ?!? Pierwszy raz słyszę o plastikowych tyrystorach ;)szalony pisze:Modyfikowany przez jednego z najlepszych konstruktorów urządzeń lampowych w Polsce (koszt modyfikacji 700,00 PLN). Modyfikacja przeprowadzona została 2 lata temu i obięła wymianę lamp ECC88 na słynne rosyjskie 6N23PEB; wymianę sygnałowych scr na polipropylenowe Kendeil; zwiększenie pojemności w sekcji zasilacza - kondensatory Kendeil i Rubycon. Potencjometr Alps.
-
- 250...374 postów
- Posty: 253
- Rejestracja: ndz, 4 grudnia 2005, 12:16
- Lokalizacja: Bydgoszcz
To jest tzw. Xtraabullshit- niezła ściema:)
Ale przyznaję że ma ładną obudowę:)
Ciekawe kim jest ten tajemniczy konstruktor urządzeń lampowych-i do tego najlepszy w Polsce
.......mam nadzieje że nie ma na myśli Florka 
No dalej chłopaki przyznajcie się , który ukrywa się pod tajemniczym pseudonimem:" Najlepszy konstruktor urządzeń lampowych w Polsce"
??
Ale przyznaję że ma ładną obudowę:)
Ciekawe kim jest ten tajemniczy konstruktor urządzeń lampowych-i do tego najlepszy w Polsce


No dalej chłopaki przyznajcie się , który ukrywa się pod tajemniczym pseudonimem:" Najlepszy konstruktor urządzeń lampowych w Polsce"

-
- 6250...9374 posty
- Posty: 7368
- Rejestracja: sob, 2 kwietnia 2005, 21:42
- Lokalizacja: Nizina Wschodnioeuropejska
-
- 250...374 postów
- Posty: 253
- Rejestracja: ndz, 4 grudnia 2005, 12:16
- Lokalizacja: Bydgoszcz
-
- 625...1249 postów
- Posty: 1066
- Rejestracja: ndz, 5 marca 2006, 19:30
- Lokalizacja: Warszawa (czasowo...)
Jak to nie jest Senicz, to ja nie znoszę lamp. Czysty Senicz, tylko z interpunkcją i polskimi literamiAukcja grzecznościowa. Znakomity preamp triodowy single-ended. Stan techniczny i wizualny idealny. Modyfikowany przez jednego z najlepszych konstruktorów urządzeń lampowych w Polsce (koszt modyfikacji 700,00 PLN). Modyfikacja przeprowadzona została 2 lata temu i obięła wymianę lamp ECC88 na słynne rosyjskie 6N23PEB; wymianę sygnałowych scr na polipropylenowe Kendeil; zwiększenie pojemności w sekcji zasilacza - kondensatory Kendeil i Rubycon. Potencjometr Alps. Urządzenie przeznaczone do współpracy z systemami najwyższej klasy. Dzięki wysokiemu napięciu wyjściowemu przedwzmacniacz ma absolutną kontrolę nawet nad najtrudniejszymi do wysterowania końcówkami mocy, zarówno tranzystorowymi jak i lampowymi. W działaniu urządzenia - jak we wszystkich triodowych przedwzmacniaczach high end - od razu uderza referencyjna liniowość wzmocnienia napięciowego w funkcji częstotliwościowej (powszechnie nazywana magią triody SE). Żaden impuls, transjent, nie ginie w spadkach czy wzniesieniach charakterystyki częstotliwościowej lecz jest odwzorowany z ogromnym potencjałem energii oraz w swym oryginalnym kształcie, a dotyczy to w równym stopniu makrodynamiki jak najcichszych sygnałów odpowiedzialnych za informacje z ostatnich planów mikrodynamicznych. W efekcie bogactwo barw, przejrzystość i oddanie wielkości oraz kształtu sceny stereofonicznej przez ten przedwzmacniacz, są poza zasięgiem takich konstrukcji jak. np. Audio Note M1. W zestawieniu z końcówkami mocy solid state - np.: Madrigal, Pass, QUAD, Gryphon, uzyskuje się wyczynową kontrolę niskich zakresów, połączoną ze zjawiskową szczegółowością basu i pozostałej części pasma. To wszystko przy namacalności i trójwymiarowej plastyczności przekazu - typowej dla lampy w konfiguracji TSE. Dzięki wysokiej czułości wejściowej - znakomicie współpracuje z wszelkimi odtwarzaczami CD i innymi źródłami liniowymi (najlepiej jak najwyższej klasy). Preamp zaopatrzony jest w 4 wejścia liniowe oraz zdublowane wyjścia, umożliwiające w razie konieczności sterowanie dwoma końcówkami mocy (bi-amping). Wszystkie gniazda są złocone i zaopatrzone w teflonowe podkładki.
Zakup z możliwością zwrotu – właściciel oferuje możliwość testowania przedwzmacniacza przez 5 dni, licząc od daty odebrania przesyłki, do ewentualnej daty jego zwrotnego nadania pocztą kurierską DHL (oczywiście pod warunkiem nienaruszenia plomb na obudowie).
Rzeczywista rynkowa wartość urządzenia, po przeprowadzonym tuningu, to w tej chwili rząd 1800,00 PLN. Aukcja startuje od 1zł i zostanie przeprowadzona do końca - bez względu na wysokość osiągniętej na licytacji ceny. Ewentualne oferty Osób z nie budzącym zaufania bilansem komentarzy lub Użytkowników nie posiadających komentarzy (lub z ich bardzo małą ilością) mogą zostać odrzucone.

Jeżeli chcesz pogadać, zapraszam na GG pod numerem 7021498 

-
- 3125...6249 postów
- Posty: 3451
- Rejestracja: śr, 23 marca 2005, 18:28
- Lokalizacja: Białystok
Przeczytajcie wątek: http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 9587&p=1#kThereminator pisze:Przyszedł mi na myśl nie Florek, a Senicz...Boski Miszcz pisze:Ciekawe kim jest ten tajemniczy konstruktor urządzeń lampowych-i do tego najlepszy w Polsce.......mam nadzieje że nie ma na myśli Florka
![]()
Zrozumiecie, że jest mało prawdopodobne, żeby wstawiał "ruskie" lampy. Mi Senicz kojarzy się jedynie z niezłomnym idiotą Szwejkiem, z tą różnicą, że on wzbudza sympatię, a Senicz jedynie irytuje.
Tak, na kotach tez sie zna jak malo kto
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=23697

A bylo to w temacie elektrosatow:senicz pisze: ja kota nie mam ani jednego. Od sasiadow przywedrowal przez balkony a jest to kocica cala czarna perelka a wlasciwie to nie sasiadow a ich corki ktora juz dawno z nimi nie mieszka ale kociczke dala na wakacje a wlasciwie na jeden dzien a moze kilka godzin. Siedze se ja ze znajoma na kanapie a ona do mnie: o kota masz?
nic mi nie mowiles! nie koty mi byly wtedy w glowie wiec zignorowalem ostrzezenie pytanie. I to byl blad. Kocica zaznaczyla teren kupa moczem i poostrzyla sobie pazurki na elektrostatach stojacych w drugim pokoju. Siatka byla zbyt delikatna. Ze wzgeldu na kociczki juz elektr. nie robie. Jak ona to wytrzymala te 568V napiecia polaryzacji?
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=23697
-
- 3125...6249 postów
- Posty: 3451
- Rejestracja: śr, 23 marca 2005, 18:28
- Lokalizacja: Białystok
-
- 125...249 postów
- Posty: 157
- Rejestracja: śr, 11 października 2006, 13:18
- Lokalizacja: Kraków
Czytam link zapodany przez Zibiego, ależ ten facet ma rozdęte ego.
A dopiero pierwsza strona za mną.
Te kilka pierwszysch postów z topika, to myslałem, że napisał na bani.
...
Dotarłem na stronę drugą.
Nie dość, że plecie bzdury

A dopiero pierwsza strona za mną.
Te kilka pierwszysch postów z topika, to myslałem, że napisał na bani.
...
Dotarłem na stronę drugą.
Nie dość, że plecie bzdury
To jeszcze jest zwykłym chamem.ostatnio sie zastanawialem nad laczeniem rownoleglym lamp e88cc. jedna polowka 88ma roa ok 2500 om i jesli polaczymy ich rownol. np. 5 lamp to dostaniemy tylko 250om!! a to jest bardzo malo co pozwoli na nawiniecie grubym drutem nawet recznie trafa. Moc calkowita takiej paczki to ok. 30W wiec w ukladzie przeciwsobnym ab mozna liczyc na 100w wyjsciowej. Cena tez niezbyt wysoka za zestaw jesli sie kupi okazyjnie. Napewno zagra to znacznie lepiej niz 300b. Anodowe tez wyjdzie niskie bo raptem moze 150V ? no iten prad w impulsie moze siegac nawet 1A w anodzie. ladnie co? Kurcze czy lampiarze to tacy durnie ze ja spec od tranow musze im podpowiadac jak robic hiend?
Na e88cc latwiej zrobic stabilizacje punktu pracy np. automatyczna dla kazdej sekcji osobno kotodowy wystabilizuja ja doskonale co da w efekcie mala rez katodowa dla calosci i duza moc. Dla pojedynczych triod tak mala rezestancja nie wystarcza bo ni eustabilizuje punktu pracy. A wieksza spowoduje straty mocy. Kurcze czy ja musze wam wszystko pisac? musicie jednak przyznac ze w lampach to jestescie matoly no nie?
-
- 6250...9374 posty
- Posty: 7368
- Rejestracja: sob, 2 kwietnia 2005, 21:42
- Lokalizacja: Nizina Wschodnioeuropejska
I tworzy nowe dziedziny nauki
http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 9587&p=5#k

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.h ... 9587&p=5#k
Poza tym to naprawdę skromny i niedoceniany geniusz."nowa nauka kondologia mowi wyraznie nie sama lampa czlowiek zyje a kondy sa najwazniejsze"
za speca od lamp nie chce uchodzic bo sie na nich nie znam. Przypadkowo tylko zrobilem ciekawe uklady na lampach a najglupszy to OP mocy na lampach. Tfu, co mnie podkusilo? teraz koncze komercyjny uklad hybrydy. O taki 2x100-150W czyli nic takiego
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.