Zoltan - gratuluje - jest to jedna z droższych i naprawdę trudno dostęnych lamp.
Podwójne - tj takie któe mają oddzielne siatki sterujące!!! Bo np. EM4 jest podwójnym oczkiem ale o wspólnym sterowaniu - lampa posiada dwa pola wskaźnikowe o różnej czułości. Umówmy sie że takie odpadają.
Oczka stereo - podwójne o jednakowych polach odczytowych.
Najpierw to co stworzyli w DDR:
1) EM83.
http://www.akh.se/tubes/pix/em83-an.gif
Normalnie produkowana ale neistety w Polsce była rzadkim okazem aczkolwiek pamietam że była w jednym sklepie w latach 80-tych w Łodzi.. Nazywano ją magiczną wagą.
2) EM800
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... 800/1a.jpg - prototypowa konstrukcja (jak np. lampy "krasnoludkowe" z serii 17x). Nie mylić z seryjnie produkowaną EMM801 w RFM czy EM800 która nie jest podwójnym oczkiem. Podobna do EM83. Raczej nie do zdobycia.
Produkcja zachodnioeuropejska, amerykańska
3) EMM801
http://www.akh.se/tubes/pix/emm801-an.gif - Produvent Telefunken. Ta lampa była produkowana przez innych producentów w tym japońskich. Towarzysze radzieccy nie omieszkali jej skopiować - 6E2P.
Lampa skonstruowana w końcowym okresie panowania techniki lampowej w sprzęcie elektornicznym. Dlatego ogólnie jest trudno dostępna z racji znacznie mnijeszej liczby wyprodukowanych egzemplarzy. Odpowedniki:
6R-EE1, 6E2P.
4) 6AL7 -
http://www.akh.se/tubes/pix/6al7gtb.jpg - jeszcze oktalowa lampa. Stare opracowanie. Raczej szukać za wielką wodą.
5) E82M -
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... M-anim.gif - lampa do specjalnego zastosowania ale posiada dwa jednkowe wejścia sterujące. Odpowiednik 10EM.
Lampy podwójne o różych polach odczytowych.
6) EMM803 -
http://www.akh.se/tubes/pix/emm803-an.gif - Polączenie EM84 z małym kwadratem zapalanym oddzienym sygnałem. Przeznacznie odbiorniki stereo - normalny skaźnik dostrojenia plus sygnalizacja emisji stereo. Jedna z ostanich zaprojektowanych lamp. Stąd jej trudna osiągalność.