Co to za lampa ?

Przed wypowiedzią bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem tego działu.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

abdul7@poczta.fm
2 posty
2 posty
Posty: 2
Rejestracja: ndz, 6 marca 2022, 21:22

Co to za lampa ?

Post autor: abdul7@poczta.fm »

Znalezisko wykopane na największym złomowisku w regionie
w komplecie było ich kilka wraz z toroidami 5V20A (każda miał własny wpięty w żarzenie)
prawdopodobnie są to lampy z lasera przemysłowego do cięcia stali "Bystronic"

średnica banki 100mm wysokość lampy 150mm

Czy ktoś wie cokolwiek na ich temat bo na żadnej nie ma jakichkolwiek oznaczeń.

Jak sprawdzić stopień zużycia takiej lampy ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Olkus
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3137
Rejestracja: śr, 12 maja 2021, 10:57
Lokalizacja: Kraków/Węglówka

Re: Co to za lampa ?

Post autor: Olkus »

Wygląda mi na tetrodę nadawczą Q-04/11.

Pozdrawiam,
A.
Kupię lampy: 35Z4GT, 12K8GT,
Awatar użytkownika
Thereminator
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 7585
Rejestracja: sob, 2 kwietnia 2005, 21:42
Lokalizacja: Nizina Wschodnioeuropejska

Re: Co to za lampa ?

Post autor: Thereminator »

Q-04/11 stosowana m.in. w diatermiach.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią.
W praktyce jest.