




Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
Są także schematy na PCL86 i innych lampach,ale PCL805 prawie każdy ,,ma w domu,,-a o PCL81 to najwyżej słyszałsaico pisze: ndz, 8 sierpnia 2021, 21:02 Po co katować taką PCL805 od odchylania pionowego... w sieci jest schemat niskonapięciowego wzmacniacza na PCL81. Na pewno zagra dużo lepiej.
Nie zamierzam kąpać się z nim
Możesz to jakoś uzasadnić? Nie widzę, żadnego powodu, by PCL81 miała zagrać lepiej (czyli zapewnić lepsze parametry jakościowe) przy niskich napięciach. Za to widzę co najmniej kilka powodów, by zagrała znacznie gorzej...saico pisze: ndz, 8 sierpnia 2021, 21:02 Po co katować taką PCL805 od odchylania pionowego... w sieci jest schemat niskonapięciowego wzmacniacza na PCL81. Na pewno zagra dużo lepiej.
Dobrze że zasilacz jest izolowany,Marek7HBV pisze: wt, 24 sierpnia 2021, 20:58 Można i tak-ale tematem jest bezpieczeństwo i to nie tylko od strony napięcia anodowego,lecz przede wszystkim sieciowego.A zamieszczony przykład na PCL81 bardziej przypomina konstrukcyjnie krzesło elektryczne niż wzmacniacz.
![]()
No ale to tylko dowód na to, że taki wzmacniacz istnieje, a nie że zapewnia lepsze parametry jakościowe od podobnego wykonanego na PCL85. Przy napięciu zasilania 65 V PCL85 wydoli ze 3 razy większy prąd od PCL81, a więc i tyle razy większą moc wyjściową (zakładając, że obie będą miały podobną wartość napięcia resztkowgo, a więc że dostarczą podobną amplitudę napięcia sygnału - w rzeczywistości PCL85 i wtym przypadku wypadnie lepiej). Gdy PCL81 będzie pracować ze swą moca maksymalną, dla PCL85 będzie to dopiero jedna trzecia jej mocy maksymalnej. Myślisz, że będzie wtedy wnosić większe zniekształcenia od PCL81?saico pisze: wt, 24 sierpnia 2021, 20:19 A proszę bardzo... http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr ... _PCL81.htm
PS. Układ zrobiony po taniości, bo z zastosowaniem transformatorów sieciowych w roli głośnikowych, co osobiście odradzam chyba, że to ma być do gitary elektrycznej.