Po pierwsze: nie GDWT 6,5/15 lecz GDW 6,5/1,5. GDWT oznacza głośnik tubowy, a ten który masz na myśli jest klasycznym głośnikiem z membraną stożkową.
Po drugie: widziałeś nowszą wersję głośników GDW 6,5/1,5 bez centralnej śrubki, za to z plastikową miską, identyczną jak w GDW9/15. Z tego ostatniego przejęto nie tylko miskę, ale i magnetowód (jest on kanciasty, typowy dla produktów na licencji Pioneera, podczas gdy oryginalny magnetowód GDW 6,5/1,5 był zaokrąglony, podobnie jak np. w głośnikach GD 6,5/0,25 stosowanych w radiach "Minor") oraz membranę (nowsza jest gładka, starsza miała koncentryczne przetłoczenia). Tu są oba wykonania na jednej fotce:

Właściwie to nowsza wersja GDW 6,5/1,5 różni się od GDW 9/15 jedynie koszem: ten ostatni przystosowany jest tylko do montażu od czoła, natomiast GWD 6,5/1,5 zarówno w starszej jak i nowej wersji przeznaczony był zasadniczo do montażu od tylnej strony ściany czołowej, i stosownie do powyższego miał trójdzielny preszpanowy pierścień na obrzeżu membrany. Nie ma więc mowy o żadnych samoróbkach ani też naprawach z wykorzystaniem nieoryginalnych części.
Podobnie i co do GDW 9/15: także występowały w kilku wykonaniach. Te późniejsze miały duży nieekranowany ferrytowy magnes, i takie widziałeś na stronie Tonsila.
Producent podawał że GDW 6,5/1,5 przenosiły do 15kHz, podczas gdy GDW 9/15 - do 20KHz. Niewykluczone jednak że nowsza wersja tego pierwszego nie ustępowała w niczym GDW 9/15, skoro różniły się one tylko kształtem obrzeża. Mocowo były one także równoważne, bowiem dla GDW 6,5/1,5 podawano jeszcze jego rzeczywistą, moc, podczas gdy dla GDW 9/15 - moc zespołu w którym może on być zastosowany.