Witam!
Wpadła mi w ręce skrzynka po odbiorniku radiowym (niestety tylko tyle zostało). Na mosiężnym obramowaniu skali wytłoczony jest napis "BEMOL", poniżej "zafalowana" pięciolinia z nutami (logo f-my?) , a jeszcze niżej napis RADIO. W środku był jeszcze kond. zmienny WABO, przykręcony do wspornika z tyłu obudowy, a z boku włącznik sieciowy tej samej f-my (możliwe zresztą, że skala też pochodziła od tego producenta). Sama skrzynka podobna do niektórych odbiorników f-my KENOTRON. Może ktoś wie gdzie wyprodukowano to radio?
Z tego, co mówił sprzedający, menele, ktorzy przynieśli to radio "wypruli" chassis i głośnik i sprzedali na złom, ale sądząc ze stanu obudowy pewnie niewiele w środku zostało...
Pozdrawiam!
Radek
Polski "Bemol"?
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
-
- 25...49 postów
- Posty: 40
- Rejestracja: pn, 7 kwietnia 2003, 18:16
Polski "Bemol"?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
-
- moderator
- Posty: 11248
- Rejestracja: wt, 12 sierpnia 2003, 09:14
- Lokalizacja: Otwock
Re: Polski "Bemol"?
Zapewne jakiś rzemieślnik, przed wojną było ich całkiem sporo. Sam mam kilka odbiorników niewątpliwie polskich, które nie mają żadnego wytwórcy - po prostu jakiś warsztat ręcznie 'klepał' radyja. Z reguły były to proste, dwu lub trzylampowe jednoobwodowe radyjka, bez fal krótkich. Specjalnie ciekawe one nie były, ani cen nie osiągają.radar pisze:
[...]
napis "BEMOL", poniżej "zafalowana" pięciolinia z nutami (logo f-my?) , a jeszcze niżej napis RADIO. W środku był jeszcze kond. zmienny WABO, przykręcony do wspornika z tyłu obudowy, a z boku włącznik sieciowy tej samej f-my (możliwe zresztą, że skala też pochodziła od tego producenta). Sama skrzynka podobna do niektórych odbiorników f-my KENOTRON. Może ktoś wie gdzie wyprodukowano to radio?
[...]