Prezentowana ulotka firmowa podaje tylko impedancję 15 omów, niemniej głośniki te wykonywano także z cewką o impedancji 4 omów.
Cewkę drgającą nawinięto na aluminiowym korpusie co zapewniało jej i dobre odprowadzanie ciepła oraz wydatnie tłumiło niepożądane rezonansy wzbudzane obcymi dźwiękami (mam na uwadze zjawisko "membrany biernej") np. z sąsiednich kolumn.
Optymalna częstotliwość rezonansu membrany to ca 4kHz (a nie 8kHz jak podaje producent) - co wyjątkowo predestynuje ten głośnik do "cleanowej" kolumny gitarowej o niezbyt dużej mocy.
Przestrogi:
- moje praktyczne doświadczenia z tymi głośnikami potwierdziły wielokrotnie, że ich mocy znamionowej zdecydowanie nie należy przekraczać: spalenie cewki występuje nagle, bez jakichkolwiek zauważalnych początkowych symptomów i w najbardziej nieprzewidywalnej chwili



- mało odporny na boczne uderzenia - mimo przykręcenia solidnymi czterema śrubami ciężki magnes potrafi przemieścić się w stosunku do kosza i cewki powodując niemiłe "zacieranie" - wiec ostrożnie z "energicznym" stawianiem kolumn na podłodze.



Zdjęcia głośnika GD30/10/1 - 4ohm pochodzą z aukcji Allegro.