Układ za pewnie nie jest prosty w uruchomieniu, ale :
- autor projektu szczegółowo opisuje kroki jego uruchomienia,
- autor daje już projekt gotowych płytek montażowych,
- trafa końcowe są dość łatwe do wykonania samemu.
POZDRAWIAM, i czekam na dalsze opinie czy warto? a może macie coś innego wartego uwagi tak 2x20W, ważne aby układ miał projekt gotowych płytek.
Tak: http://www.talpro.pl/el84.gif
Układ sprawdzony przez wielu. O płytki i pomoc pytaj Traxmana i Piotra z forum. O trafa pytaj Piotra.
Z układem który pokazałeś wszystko będzie fajnie jak nie będziesz miał problemów. A jak problemy się pojawią - masz sprzęt pomiarowy i wiedzę, żeby sobie poradzić z nimi? Jeśli nie, to pewnie projekt rozgrzebiesz a potem odłożysz do kąta.
Pozdrawiam
Sebastian
Jestem tylko amatorem, który może się mylić.
Uroczyście obiecuje, że będę dawał rezystor antyparazytowy na każdą siatkę i bramkę.
Mam nadzieje że się nie narażę i wkleję linki do tego lampowca: http://www.audioton.republika.pl/6N13S.html
.....
POZDRAWIAM, i czekam na dalsze opinie czy warto? a może macie coś innego wartego uwagi tak 2x20W, ważne aby układ miał projekt gotowych płytek.
Sam autor tego wzmacniacza napisał że zacytuję:
Uwaga ogólna:
Wzmacniacz jest trudny w budowie, a szczególnie w regulacjach.
Nie polecam go do budowy przez elektroników bez praktyki w konstruowaniu lampowców.
Myślę że któras konstrukcja sprawdzona z talpro bedzie ok , sam będę robił wzmacniacz na EL34 na podstawie schematu Piotra.
Ostatnio zmieniony ndz, 7 lutego 2010, 13:20 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Smok.
Powiedz do czego chcesz używać tego wzmacniacza, bo może się okazać, że moc 15-20W będzie zupełnie wystarczająca, a trudność uruchomienia znacznie mniejsza.
Jak to do czego do słuchania w STEREO muzyki z CD, DVD, czasem RADIO. Pokój 32m2. Kusi mnie ten projekt na 2xEL34.
Wychowałem się na tranzystorowcach, chciałbym posłuchać lampowca. No i naszło mnie by coś sklecić w miarę sensownego, więc pytam o opinie i co polecacie.
Wymieniony powyżej projekt jest kompletny (szczególnie laminaty), dla mnie ważna rzecz bo nie chcę na pająka klecić (budowa modułowa). Dodatkowo ma wyprowadzone punkty pomiarowe i regulacyjne.
Więc może wady i zalety tej konstrukcji chodzi mi o schemat.
futurree pisze:Więc może wady i zalety tej konstrukcji chodzi mi o schemat.
To wzmacniacz nastawiony na dużą moc. Będzie wymagał regulacji (co jakiś czas), a części będą drogie w porywach do bardzo drogie. Owszem da Ci sporo radości kiedy go uruchomisz, ale można osiągnąć ten sam uśmiech prościej i taniej. Na przykład ograniczając się do 17W można mieć znakomite parametry i brzmienie z 2xEL34 w konfiguracji triodowej.
Albo podpytaj Traxmana, może ma jakieś płytki do 6V6 (ca.15W) lub 6P3S (ca.25W) - układ prosty w montażu i sprawdzony w boju.
W takim razie czekam na propozycję? Moje wymagania:
- PP 2x20-25W,
- projekt płytek,
- w miarę sensowne lampy (tanie w eksploatacji),
- prosta konstrukcja do odpalenia (schemat mile widziany).
To tyle, mam nadzieje Piotrze że nie zamęczam swoimi postami:) Po prostu szukam czegoś sprawdzonego i przyzwoicie brzmiącego. Dlatego kopię internet
Przejrzałem stronkę. Fajna. Czy mogę dostać na priv ceny oferowanych zestawów DIY ? Choć spodziewam się grubo po tym co zobaczyłem na stronce odnośnie gotowych konstrukcji. Jedna uwaga testowałem na 3 przeglądarkach i nie wszystko się wyświetla na stronce, nie ładują się np. foty traf głośnikowych, źle podpięte są odnośniki.
Strona jest cały czas w budowie. Mamy dość niewielką załogę, więc drobne wpadki typu zacięte obrazki będą się pewnie przez jakiś czas zdarzać.
O cenach napiszę jutro, kiedy będę w firmie. Teraz nie pamiętam