Internet to prawdziwa skarbnica lampowej wiedzy. Znalazłeś ciekawą stronę tematyczną? Tutaj możesz przekazać innym informację o jej adresie i zawartości.
Bardzo fajna konstrukcja. Na pierwszy rzut oka podobają mi się transformatory, panel przedni, lampy mocy. Plastikowy tył, płytki oraz dziura po linijce diodowej [nawiasem mówiąc dużo lepiej pasowałyby magiczne oczka ] już nie bardzo.
Te szczeliny na płycie czołowej to miejsce na regulatory wzmocnienia. Nie piszę potencjometry bo widziałem co było we wcześniejszych modelach. Były to przełączniki suwakowe obsadzone opornikami niskoprocentowymi. Miałem taki wzmacniacz (wcześniejszy model) do przerobienia. Znajomy kupił go za psi grosz a raczej fenig w Niemczech. Przerobić trzeba było jedynie gniazda wejściowe na cinch i gniazda głośnikowe na zaciski (takie jak w tym modelu).
Reszta była o.k. Kolega audiofil był z niego zadowolony.
Trzeba przyznać że jak na sowieckie wzornictwo wzmacniacz jest nadzwyczaj ładny, aż szokuje szczotkowana płyta czołowa. Nieodłącznym elementem produktów ZSRR jest oczywiście siermiężny plastikowy tył z wtryskiwany z ichniego ohydnego tworzywa, ale wzmacniacz wygląda solidnie i nawet nieźle się prezentuje wizualnie. Przyznam, że nie spotkałem się wcześniej z lampą 6R3S.
Senza mai stancià nè mai rifiatà
Cumbattenti d'onore di Santa Libertà
Parechji sò spariti à o fior' di l'età
Surghjent'è acque linde di lu fium'unità
Tu jest opis bardzo wyczerpujący choć krótki bardzo dobrej konstrukcji. Autor artykułu zwraca uwagę na kilka dość istotnych szczegółów.
Numer ten kupiłem w owym czasie (w MPiK-u) i bardzo zapaliłem się do tego wzmacniacza. Pracowałem wówczas w firmie remontującej wojskowy sprzęt łączności - niestety nie lotniczy. Teraz przypomniałem sobie ten artykuł: РАДИО 10/1972 str.43...45: http://smpn.svtel-omsk.ru/magazin/radio_1972_10.djvu
ballasttube pisze:Czy mnie pamięć nie myli,że ta "6R" to jakby ELL lub tzw."kukułka" z krótkofalowych?
Druga litera 'R' w oznaczeniach rosyjskich oznacza podwójną pentodę/tetrodę, bez wnikania w moc, pasmo itp. Czyli jest to po naszemu xFF, xFL, xLL, xEL, QQE itp.