Witam
Na szaberplacu dorwałem dziś radio przenośne Telefunken Bajazzo Sport w bardzo dobrym stanie "wzrokowym". Myślałem, że jest na lampach (zwiodło mnie gniazdo nożowe na spodzie). Jednak jest na germańcach, ale ma zakres UKF 88-108 MHz W związku z tym mam pytanie do Was: czy warto to odrestaurowywać czy lepiej przerobić na części?
Jeżeli chcesz pogadać, zapraszam na GG pod numerem 7021498
Nie jestem specjalistą radiowym, ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach nie ma sensu nieczego rozbierać na części.
Radyjko wczesnotranzystorowe, nawet jeżeli nie będzie miało jakiejś ogromej wartości historycznej i finansowej, zawsze może się okazać po prostu miłym eksponatem
Piotr pisze:Nie jestem specjalistą radiowym, ale moim zdaniem w dzisiejszych czasach nie ma sensu nieczego rozbierać na części.
Radyjko wczesnotranzystorowe, nawet jeżeli nie będzie miało jakiejś ogromej wartości historycznej i finansowej, zawsze może się okazać po prostu miłym eksponatem
Po obejrzeniu go dokładnie odkryłem tranzystory mocy firmy Telefunken
Zapadła decyzja o jego odrestaurowywaniu - jeżeli naprawienie będzie niemożliwe, zostanie przerobione na części.
Czy w takim razie mógłbym poprosić o schemacik tego radyjka? Uprzedzam, że nie jest to Telefunken Bajazzo 50 - mój jest full tranzystorowy, chyba, że ma ukryte jakieś lampy subminiaturowe.
Jeżeli chcesz pogadać, zapraszam na GG pod numerem 7021498
nie dziś to jutro znajdziesz schemat.
Jak nie to zapewne dojdziesz do takiej wprawy,że i bez schematu sobie poradzisz,A wtedy złowałbyś tego,że radio poszło na przemiał.
Narazie proponowałbym jednak "zakonserwować".
ja już u niego zamawiałem, przysyła listem xero i prosi o zwrot kosztów przesyłki i dobrowolną wpłatę na rzecz rozwoju strony - ja w ten sposób to załatwiałem - zamawiałem kilka rzadkich schematów. nie miał oporów przed wysłaniem do Polski
pluto
Dzięki wielkie, znlazłem Telefunken Bajazzo Sport 201 - numer był wybity drobnymi cyferkami na spodzie i nie zauważyłem .
Ile zapłaciłeś w sumie za schemacik?
W drugim linku jest tylko o radiach Loewego, jak dobrze widzę...
Jeżeli chcesz pogadać, zapraszam na GG pod numerem 7021498