Jedna przeprowadziłem wzmacniacz do większego ( szerszego chassis ) i zdecydowałem się na ramę z profili aluminiowych + poprzednia wyginała się jak ten most stanie Waszyngton w latach 40 no i było za ciasno na oczka .
IMG_20230110_173346-01.jpeg
IMG_20230110_173407-01.jpeg
Zostało poprowadzić od nowa wiazki przewodów i skończyć zasilacz i zająć się panele przednim i tylnym .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wygląda to obiecująco, dużo bardziej niż poprzednie wcielenie
Jeżeli mogę coś zasugerować: osobiście dawałbym po dwa nity na łączenia tych kątowników. Dwa nity dawałbym po przekątnej (tak jak to uczyniłeś w prawym dolnym rogu na pierwszym zdjęciu), w możliwie największym oddaleniu. Zapewniłoby to długotrwałą sztywność konstrukcji. Jeden nit jest dobry tak długo, jak wszystko jest ciasne (czyli niedługo). Jak tylko troszkę się zluzuje, taki nit staje się osią, na której konstrukcja się chwieje. A nie trzeba dużo, żeby nity tego typu się zluzowały, wystarczy samo przenoszenie takiej konstrukcji z nierównomiernie rozłożonym ciężarem (transformatory), już pojawią się luzy na pojedynczych nitach. Chyba, żeby dawać poprzeczki po przekątnej, ale to prościej i taniej dać jednak po dwa nity.
Trzymam kciuki za pomyślne ukończenie urządzenia. Jak będą wykonane ściany i panel wzmacniacza?
Pozdrawiam!
Jakub
lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
Tak smaku
który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo
choćby za to miał spaść bezcenny kapitel ciała
głowa
Obudowa to sklejka 9 mm , panel przedni blacha aluminiowa 1 mm szczotkowana . Tył jeszcze nie obrobiony ale też blacha aluminiowa 1mm . Otwory wentylacyjne jeszcze nie wiem czy dam z tyłu , od góry czy od dołu . Docelowo śruby będą bardziej ozdobne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
A gdzie zasilacz wzmacniacza?
Całkiem ładna ta obudowa ze sklejki. Natomiast panel przedni kompletnie mi się nie podoba, psuje efekt. Oczka dałbym po bokach obudowy a potencjometr głośności na środku. A jeśli nie to w takim układzie oczek jak teraz ale potencjometr bardziej po prawej stronie tak aby wypadał po środku odległości między oczkami.
Sklejkę ciąłeś sam czy na zlecenie?
Sklejkę zamawiałem w OBI , kosztowała około 62 zł z cięciem . Oczka musiały tak wylądować , po bokach są płytki wzmacniaczy . Zasilacz będzie między TG a TS .
saico pisze: śr, 7 czerwca 2023, 21:58
Wentylator nie wyciągnie takiego "żaru". Szkoda, że konstruktor nie dał prostokątnego otworu w górnym panelu nad lampami tego typu...
Przecież napisałam , że otwory wentylacyjne będą
CHOPIN66 pisze: śr, 7 czerwca 2023, 16:00
Otwory wentylacyjne jeszcze nie wiem czy dam z tyłu , od góry czy od dołu
To za mało, ciepło idzie ku górze. Jedyny plus to taki, że obudowa jest drewniana i nie będzie się nagrzewać, ale ciepło w środku zakumuluje się. Żeby je wywiać (wentylator) musi być przepływ np. spód - tył. Obawiam się, że jeden wentylator nie wystarczy, bo będzie głośno by to opędził, trzeba dać 2 ciche (wolnoobrotowe).
Wczoraj doszło do małej katastrofy a mianowicie w jednym z transformatorów głośnikowych Telefunkena przy usuwaniu koszulki termokurczliwej przez przypadek wyrwałem przewód łączący kilka sekcji po stronie pierwotnej Na szczęście przypomniałem sobie,że mam we wzmacniaczu na bazie kitu AVT 5289 nie udanym mającym pewne wady projektowe płytki w postaci braku poligonu masy co dawało się we znaki tym, że bez USZ wzmacniacz się wzbudzał. Jak dla mnie miał też za dużo basu to też wymontowałem z niego TGp12/26 i przełożę wzmacniacza o którym jest mowa w tym temacie. Na temat TG telefunkena będę musiał pogadać z kolega rysiekg czy podejmie się naprawy usterki . Wymieniam też przewody doprowadzające anodowe idące do masy na lgy na 500V a sygnałowe na przewody mikrofonowe ekranowane.