Lampy "śmieciowe" w prostych wzmacniaczach....
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
-
- 20...24 posty
- Posty: 23
- Rejestracja: czw, 14 kwietnia 2005, 20:11
Nie budowałem i nie sprawdzałem tego układu, ale nie powinien on sprawiać kłopotów. Sprawdzałem natomiast analogiczny układ pracujący na dwóch lampach PCL85. Nie było z nim żadnych problemów (bo i nie miało prawa być)dj_john pisze:witam czy ktoś konstruował układ PCF802 + PL82 OTL.JPG? chodzi mi o wrażenia odsłuchowe no i czy on wogule działa.... ;] kiedyś robiłem układ SE PP na EL86 i był on ok (grał w miare) ale nie było tam odwracacza fazy jak w powyższym układzie. prosze o ewentualne opinie wskazania/przeciwskazania.
-
- 20...24 posty
- Posty: 23
- Rejestracja: czw, 14 kwietnia 2005, 20:11
-
- 2500...3124 posty
- Posty: 2837
- Rejestracja: wt, 1 lipca 2003, 23:26
- Lokalizacja: Łódź
Ostatnio robię eksperymenty nad inwerterem do BISa 105. Ci, którzy ten wzmacniacz znają, wiedzą, że nie ma tam równoległego żarzenia lamp EL34, lecz szeregowe- uzwojenie 25V. Miałem małe problemy z pasmem przenoszenia inwertera (mogły wynikać ze zbyt wysokiej impedancji wyjściowej) i postanowiłem zrobić odwracacz na nowo. Jest to układ van Scoyoca podobny do zastosowanego w W-100 (ma trochę inne wartości elementów) z wtórnikami katodowymi na wyjściu. Te ostatnie postanowiłem wykonać na "śmieciowych" lampach PCL86, z katodami sprzężonymi stałoprądowo z siatkami EL34. Wzmacniacza jeszcze nie odpalałem. Żarzenie dało sie rozwiązać w bardzo łatwy sposób- do uzwojenia żarzenia podłączyłem jako pierwszą grupę szeregowo włókna ECC82 i ECC83 w wariancie 12,6V (nóżki 4 i 5, a 9 wisiały) oraz, jako drugą grupę równolegle do pierwszej, szeregowo połączone grzejniki dwóch PCL86. Łączny pobór prądu- 450mA, a jeszcze biorąc pod uwagę lampę PY88 układu stand-by i przekaźnik tegoż, to wyciągnąłem z uzwojenia "nadprogramowe" 800mA, czyli razem ok. 2,3A. Drut ma średnicę 1,6mm więc myślę, że nie jest za cienki i spokojnie uciągnie wszystkie te lampy
.

Studenckie Radio ŻAK 88,8MHz- alternatywa w eterze przez całą dobę!
-
- moderator
- Posty: 8656
- Rejestracja: pn, 30 czerwca 2003, 12:38
- Lokalizacja: Kraków, Ślusarska 9
reanimacja tematu :)
przejrzałem zapasy i znalazło się pudełko nowych PL81. nie nazwałbym ich co prawda lampami śmieciowymi, ale są raczej poza 'głównym nurtem'.
przyszło mi w związku z nimi do głowy takie sympatyczne, makabrycznie nieaudiofilskie coś:
przejrzałem zapasy i znalazło się pudełko nowych PL81. nie nazwałbym ich co prawda lampami śmieciowymi, ale są raczej poza 'głównym nurtem'.
przyszło mi w związku z nimi do głowy takie sympatyczne, makabrycznie nieaudiofilskie coś:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.