kraz pisze:Witam porobiłem parę fotek jak co to dorobię
A co to za element taki karbowany - dawik? W żadnym z oglądanych (i posiadanych) egzemplarzy go dotychczas nie widziałem. Ze schematu też jakoś nie wynika.
kraz pisze:na razie jeszcze nie włożę go do obudowy bo ją robię całkowicie nową i to trochę potrwa.
A z ciekawości - ile Cię ta przyjemność wyniesie?
Pozdrawiam
kraz pisze:Witam porobiłem parę fotek jak co to dorobię, na razie jeszcze nie włożę go do obudowy bo ją robię całkowicie nową i to trochę potrwa.
Dziękuje bardzo za zdjęcia, z pewnością się przydadzą do ukończenia montażu radia. Mam pytanie jeszcze:
1. Która cześć cewek filtra pasmowego zwiera przełącznik zakresu z pojemnością: czy tą o niższej czy o wyższej oporności.
2. Jak poprowadzone jest żarzenie do lampy AF2 - z węzłem na żarówce czy bezpośrednio?
Prosiłbym jeszcze o jedno centralne zdjęcie całego chassis od spodu. Jeszcze raz dziękuje i Pozdrawiam .
Witam ta cewka karbowana to dławik w moim był uszkodzony i ktoś wsadził zastępczy,to jest ten co idzie kabelek na anod lampy AF2, ale już poprawiłem, jeszcze miałem jedną poprawkę,zasilanie AF2 jest z węzłem żarówki, żarówka jest tak dziwnie zasilana po drodze między zasilaniami lamp jest zrobiony odczep, co do obudowy to znudziło mi się czekać aż się pojawi na allegro, nic pewnego czy bym kupił za rozsądną cenę z tego co widać co się dzieje na allegro, sklejkę miałem, klepki wyciął stolarz za darmo nic nie chciał, no fornir musiałem kupić i najgorzej bo jeszcze kupić muszę szelak i zacząć politurować a jeszcze tego nie robiłem, fotkę chassis zrobię później, jak zaforniruję to wrzucę fotkę jak mi to wyszło, pozdrawiam Hieronim.
Dziękuje za ostatnie zdjęcie. Brakowało mi szczegółów, które mimo dobrych ujęć, były niewidoczne na fragmentach.
Co do skrzynki, wygląda świetnie. Jeśli będzie gotowa,to poproszę zdjęcie, bo w mojej brakuje deski z mocowaniem pod głośnik i podstawy pod skrzynkę.
Mam jeszcze pytanie, ponieważ na schemacie nie ma podłączenia gniazda adaptera, czy poza kondensatorem łączącym gniazdo , jest jeszcze kondensator miedzy siatką E447 a cewką i rezystor siatkowy?
Zdobyłem Philipsa 33A, który niestety ma braki. Czy był by ktoś uprzejmy wkleić zdjęcia oryginalnej tylnej ścianki i bocznej gałki? Z czego była wykonana tylna ścianka?
Z góry dziękuję.
Przepraszam, że podpinam się do starego posta, ale też mi chodzi o boczną gałkę do Philipsa 33A. Czy ktoś może potwierdzić jak wyglądało oryginalne pokrętło boczne w tym radiu?
Dwie rzeczy mam do dodania do tego postu,jeżeli można:
- gdy studiowałem w P-niu w latach 1970tych,to w pobliżu "pchlego targu" na Rynku Łazarskim byłem w podobnym garażu (to były magazyny tych sprzedawców) i kupiłem sobie stamtąd do akademika zabytkowego poziomego Telefunkena reakcyjnego,który mi potem wyparował z depozytu w akademiku przez wakacje.
Więc kupiłem sobie potem tamże wielkiego i ciężkiego pionowego Tefaga Superiora, już z przemianą, na wielkich lampach kołkowych i ten odpalony (mokry elektrolit wyciekł na cynkowe kółko napędu skali i skala się nie obracała.Banalne,a złośliwe.Ale uratowałem kółko) i dobrze pilnowany na wakacje długo mi potem służył.Potem poszedł do Cieszyna do kolekcjonera przy kolejnej mej przeprowadzce.W skrzynkę po innym reakcyjnym Telefunkenie,też w P-niu,ale z padniętym kond.powietrznym i dlatego wtedy rozebranym (teraz szkoda...) wstawiłem tymczasowo jakieś późniejsze AEG z lat późnych 1930tych z trafem i AZ1 odłączanymi i lampami czerwonymi "E" plus lampy "C" oraz Eisen Urdox-em EUVI i też się nim cieszyłem.Jak go odpaliłem.
- Co do Philipsa 33A,to widzę, że jest nieco podobny budową do późniejszego Philipsa 521A.
Sorry,jeżeli me nostalgiczne wspominki Kogoś nudzą.
Pozdrawiam Wszystkich.
Jacek