Witam! Posiadam kilka lamp bez napisów, niektóre odnawiane przez poprzedników nie zostały oznaczone. Lampy pochodzą z przedwojennej Saby 311 i Philipsa, zaś ACH1 nabyte. Jak widać na załącznikach bańki różnych lamp są łudząco podobne, stąd prośba do Kolegów zaawansowanych w temacie. Na jednym ze zdjęć Philips bez podpisu z numerem 506, a na kolejnych podpisane jako ACH1 lecz ze znaczną różnicą. Dodatkowo załączyłem zbliżenia.
Pozdrawiam,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ta rozbita pięcionóżkowa to RENS1284 lub RENS1294[1]. Lampy numer 2 i 3 to RENS1224, RENS1234[1] lub ACH1 Te dwie pierwsze talerzyk metalowy widoczny od góry mają w kształcie lejka, ACH1 ma płaski i widać więcej wsporników siatek. Dotyczy to lamp Telefunkena, nie wiem jak innych producentów
Te srebrzyste pięcionóżkowe to albo RENS1204/RENS1214[1] (jak system elektrod jest umieszczony poziomo), RENS1264/RENS1274[1] jak system elektrod jest pionowy i prostokątny lub RENS1284/RENS1294[1] jak system elektrod jest pionowy i okrągły.
[1] Jedna z nich jest selektodą druga ma stałe nachylenie, która jest która wychwyci pomiar.
Dzięki Szefie! Czy lampy mocno ucierpią jeśli sprawdzę je na próbniku? Czy zrobić to dopiero przy 100% pewności?
Jedna ze srebrnych to najprawdopodobniej RENS1204 z Saby 310WL(elektrody poziome). W drugiej widać na górze aluminiową gwiazdkę i pod nią siateczka, to może być RENS1264?
Nie powinny ucierpieć na próbniku, mają taki sam lub (w przypadku ACH1/RENS1224) zgodny układ wyprowadzeń, że powinny to wytrzymać.
Nie wiem jak należy rozumieć "aluminiową gwiazdkę". RENS1264 miała z tego co pamiętam prostokątny system elektrod, ale żadnej gwiazdki tam nie kojarzę. W tej chwili nie mogę obejrzeć swojej bo mnie w domu nie ma.
Jeśli mi się uda, to zrobię zdjęcie z góry, ale prześwit jest niewielki. Jest tam drobna siateczka, co by przemawiało za RENS1284. Lampy (te srebrne) są na pewno z Saby 310WL. Jedna ze srebrnych lamp ma identyczne elektrody jak w załączniku.
Pozdrawiam serdecznie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Witam! W załączniku zbliżenie lampy srebrnej. Na górze bańki widoczny pierścień/gwiazdka, o którym wspomniałem wcześniej. Jest pewnie wykonany z pleksi i pewnie służy mocowaniu elementów. Pod spodem na innym zdjęciu widoczna jest elektroda (siateczka).
Druga lampa z załącznika jest identyczna jak ta rozbita. Czy to może być RENS1284?
Pozdrawiam,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ta "gwiazdka" jest z miki, pleksi wtedy jeszcze nie znano, zresztą raczej do próżni się średnio nadaje. Jest to "trzymacz" elektrod, łączy je mechanicznie z bańką lampy zmniejszając drgania systemu elektrod. Anoda jest okrągła, więc wskazuje to na RENS1284/RENS1294, (zwykła pentoda/selektoda) która z nich rozstrzygnie pomiar.
Witam! Panie Tomku, a ta srebrzona z "trzymaczem" mikowym co to za lampa, bo różni się od tej ostatniej z załącznika? Ma siateczkę w formie prostopadłościanu w poziomie. Pozdrawiam,
Na ile widzę to jest to prostokątny system elektrod (to widoczne to wtedy jest siatka druga, mocno gęsta, anoda ma postać małych blaszek po obu stronach tej siatki. Wtedy jest to RENS1264/RENS1274.
Witam! Dla lamp RENS1264,1274, 1284 napięcia w próbniku Funke ustawione są identycznie (zakołkowana karta 38). Dla mnie ostateczną próbą identyfikacji jest jedynie możliwość sprawdzenia w odbiorniku.