krzem3 pisze:Zakładam, że na spacerze Kolega STUDI używa słuchawek, zamiast kiepskich małych głośniczków z jazgocącym dźwiękiem.
Słuchawek. Zwykłe Koss Porta Pro.
krzem3 pisze:
Platformy cyfrowe oraz abonament RTV tylko dla frajerów,
Płatne platformy są dla frajerów. Wysoka cena, niska jakość emisji (bitrate "polskiego" HD na poziomie dobrego bitrate SD ,- NC+ - nie Polsat bo to już poniżej krytyki). Głównie powtórki powtórek, reklamy na kanałach płatnych. Liczba abonentów sukcesywnie spada. Po co płacić za reklamy które są takie same w DVB-T?
Premiera w usłudze "premium" raz na tydzień (w 1997 roku codziennie była premiera na płatnych kanałach).... Kontra usługi (LEGALNE) gdzie tytuł masz od reki, odcinek serialu masz jeszcze w dniu premiery. Cena - dużo niższa od platform płatnych - płacisz z ao to co chcesz a nie przy okazji za ileś chłamu którego nie oglądasz. Kanały tematyczne, hmm przemilczę, History Channel gdzie prawie całą ramówka to lombardy (będzie 2 razy więcej lombardów uruchomili H2

), Discovery który idzie w kierunku Discovery Xtra, ID idzie w stronę tematyki o duchach, NGC już powoli zaczyna naśladowac Discovery, inne bardziej dla kobiet jak np. TLC to w sumie kopia takiej samej szmiry jak te produkcje TVN'u, Polsatu, TVP... Za to płacić po kilak dych miesięcznie? Coraz mniej chętnych
krzem3 pisze:
odtwarzacze CD, DVD, blu ray be.
Tak, be, bo w cywilizowanym kraju włączam terminal/player, wybieram tytuł i oglądam. Bez płyt. VOD za wielką kałuża było już dawno, dawno temu. LEGALNIE. U nas jest o niedawna tylko nieudolna proteza bo musisz czekać, czekać.... Blue Ray jak wszystko wskazuje to już koniec krążków optycznych. 4K już jest z nowym kodekiem, o płytach na razie ani słychu bo BR to 4 krotnie za mała pojemność.
krzem3 pisze:
Radio DAB+też można słuchać za frajer pomijając abonament.
Czy gdzie napisałem o niepłaceniu za abonament. Cały czas podkreślam o LEGALNYCH kanałach dystrybucji.
W USA nielegalne to głównie obejrzenie meczu swojej drużyny, który odbywa się w innym mieście i nie ma do nie go dostępu w swoje lokalnej TV, kablówce itd. Tak tam u nich niestety jest. Kasa nic nie da, niema w sprzedaży bo nie z tego miasta i nadawca nie ma praw do emisji.
krzem3 pisze:Nie ma co się dziwić, że wytwórnie upadają jak spora część społeczeństwa unika kupowania płyt, wykorzystując inne możliwości.
Tak bo mają liczne LEGALNE alternatywy. Największy i to miażdżący sukces odniósł Steve Jobs z iTunes. Wytwórnie miały wybór albo uznać koniec tradycyjnych metod prowadzenia swojego biznesu albo upaść.
krzem3 pisze:
Odtwarzacz strumieniowy za duże pieniądze oddałem w ciągu kilku dni z powrotem do sklepu, tak był wyśmienicie dopracowany.
Widziałeś kiedykolwiek XBMC obecnie już KODI? Tak tylko pytam z ciekawości. Bo to że u nas możesz kupić jedynie chiński shit.....
Dla kogo produkowane są płyty główne ITX i nawet mniejsze z HDMI, wyposażeniem multimedialnym itd.... Zarówno Intel jak i ARM.
Nawet Microsoft próbował sił na tym polu - Media Center ale poległ bowiem konkurencyjne produkty były zdecydowanie lepsze. a to włąsnie Microsoft wieścił koniec TV - którą miał zastąpić internet z komputerze podłączonym do wielkiego monitora.
To że w zacofanej (niestety) Polsce nie masz dobry produktów to inna sprawa. W Polsce za internet wystarczać ma Smart TV. Wystarczy facebook, onet i YT i już jest internet.
Wracając do strumieniowania dlaczego YT osiągneło taki spektakularny sykces? Dlaczego nasze stacje TV uruchamiają serwisy strumieniowania nawet darmowe? Dlaczego - bo młodzież już nie chce telewizora, czegoś na rozkaz, na konkretny dzień i godzinę itd.... Czegoś tak ograniczonego w horyzontach jak TV.
NC+ próbuje nieudolnie zrobić analogiczny serwis ale bezskutecznie.... po częśći to że sprzedają upudrowanego trupa nie pomaga im....
Jeszcze jedno - coraz więcej z pasma TV pójdzie na LTE. Nie zatrzymasz tego. Zrezygnowano już uruchomienia dla DVB-T pasma L. Co kwartał są nowe kanały pasma UHF przekazywane operatorom telefonii komórkowej. Miało być w DVB-T już 8 multipleksów, mamy 4 - 3 darmowe i jeden płatny Polsatu. Z trudem gdzieniegdzie jest uruchamiany 8 MUX ale z lokalne kanały to tylko krótkie okienka w emisji np. TVN'u. Po co nadawać MUX jeśli można zaoferować LTE a klient sobie wybierze co chce oglądać z zasobów sieciowych.
DAB+ - z bółem się rodzi i może być niewypałem. Obecnie komercyjny nadawcy oferują swoje stacje radiowe via internet. Wiedzą ze emitowanie via DAB+ nie da im nowego "targetu.