hybryd15 pisze:(...) tylko z wysterowaniem 6P3S kombinuje bo za duży prąd anodowy dostaje, aż się trochę rumieni,ale dziwne bo dopiero po 15 sekundach od załączenia anodowego z tym mam problem. Musze głębiej poszperać w "Google" na ten temat.
Przy napięciu siatka pierwsza - katoda - 45V prąd był na pewno mniejszy niż przy -14V, więc anoda nie powinna się "rumienić".
O sposobach polaryzacji poczytasz tutaj :http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/tom/ ... a.htm#Typy
hybryd15 pisze:Na razie testuje stopień mocy, sterowany przez ECC85,bo nie zrobiłem chassis,jak go zrobię to będę dopieszczał 6N8S w prenampie lub inwerterze.
Z chassis bym się nie spieszył, lepiej najpierw dopracować układ, a potem dziurawić blachę.Piszesz o inwerterze, czyżbyś zdecydował się na układ push-pull zamiast SE?
Do czego pijesz" Thereminator" jasnowidzem jesteś czy jak.Nie znasz mnie,nie widziałeś moich wzmacniaczy bo nie chcę ich pokazywać nie lubię się chwalić, więc nie wypisuj bredni,że "trolluje".
Widzę,iż nie tylko ze mną szukasz zaczepki
Wracając do tematu:okazało się że był zimny lut na rezystorze biasu i za duży rezystor między siatką pierwszą a masą,spojrzałem w kartę katalogową ustawiając bias -14V.przeczytałem kilka wątków na temat 6P3S,gdzie napisano że można dać -40V na siatkę pierwszą, to chcę sprawdzić jak jest lepiej, a nie wypisywać na pałę.Żeby nie katować lampy zbyt wysokim napięciem anodowym i do tego większym biasem niż jest w karcie.
hybryd15 pisze:(...) przeczytałem kilka wątków na temat 6P3S,gdzie napisano że można dać -40V na siatkę pierwszą, to chcę sprawdzić jak jest lepiej, a nie wypisywać na pałę.Żeby nie katować lampy zbyt wysokim napięciem anodowym i do tego większym biasem niż jest w karcie.
Lepiej jest tak, jak przewidział producent lampy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Może nie jasno wyraziłem się,nie pisałem,że większy bias to katowanie lampy,raczej za wysokie "anodowe" wyższe niż opisane w karcie,gzie jest wyraźnie napisane:
Va=250V
Vg2=250V
Vg1= -14V
Ia=72-79mA
wartości graniczne:
Va=360-500V ( w zależności od wersji)
Maiłem na myśli normalne warunki pracy,a nie wartości graniczne,które to powodują krótszą żywotność lampy.Jeśli może mi to ktoś wyjaśnić ,kto się bardziej zn, po co wyższe napięcie biasu niż -14V przy 250V anodowego.
Coś za duzo tych niejasności w tym co piszesz - opisujesz układ z automatycznym biasem a piszesz, że regulujesz bias sztywny, a gdy się okazało, że twoja teoria o za wysokim biasie nie jest prawdziwa, okazuje się, że pisząc o biasie miałeś na myśli za wysokie anodowe (czyli mam rozumieć, że twierdzisz, iż miałeś minus 45 anodowego? )... Masakra. Proponuję abyś przestał robić idiotów z siebie oraz czytających wątek i wrzucił schemat omawianego układu z podanymi napięciami, to może wtedy sytuacja wreszcie się wyjaśni.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.
Bo nie czytasz postów dokładnie tylko po łebkach,nie pisałem,że można zakatować lampe wyższym biasem niż takim które napisano w karcie,tylko większym anodowym niż 250V.Czyli w warunkach granicznych 360-500V.ale mniejsza z tym dam se rade bez Ciebie,możecie zamknąć temat albo skasować.
Witam ponownie te pare dni się trochę przeciągneło,problemy techniczne,ale od rzeczy w końcu zmontowałem to cudo i dopieściłem i trochę ograłem,muszę powiedzieć Głośny to on jest i przester dość ciężki.A prenamp zaczerpnąłem z tego schematu,po niżej.
Oczywiście w ostatnim stopniu wprowadziłem małą zmianę katodowego 100k dodałem 82k pod przełącznikiem,przez co Gain się podniósł,a przester dużo potężniejszy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kłaniam się.
Wątek może i ciekawy, ale autor powinien najpierw uporać się z polszczyzną a później z materią nieożywioną.
Pozdrawiam autora i jego czytelników.
Andrzej.