Udało mi się znaleźć nieco wolnego czasu więc postanowiłem się podzielić (prawie) ukończonymi konstrukcjami. Na pierwszy ogień wzmacniacz stereo PP 6P6S.
Konstrukcja oparta na trafach toroidalnych od Piotra (wersja budżetowa). Schemat wzmacniacza również ze strony Talpro: http://www.talpro.pl/el84.gif. Jedyna różnica to inne oporniki katodowe w stopniu mocy z racji zastosowania innych lamp. Ponieważ układ jest dobrze przemyślany i sprawdzony to uznałem, że nie ma sensu go na siłe modyfikować. Miała być jeszcze opcja przełączania trybu trioda/pentoda. Niestety bardzo brakuje mi czasu a potrzebuję działający wzmacniacz więc opcja triody może kiedyś, a może w innej konstrukcji).
Wzmacniacz posiada regulację głośności

Część lampowa została zmontowana na pająka na podstawkach lamp. Nie wygląda to może pięknie ale działa i jest skuteczne a zarazem mało czasochłonne do polutowania. Zasilacz, układ opóźnionego załączania napięcia oraz PCM zostały wykonane na płytce drukowanej.
Cała obudowa została wykonana z laminatu miedziowanego PCB. formatki wycięte na wymiar na pile stołowej (tylko zamiast tarczy widiowej zamontowałem tarczę od szlifierki kątowej). Wszystkie formatki polutowane ze sobą na całej długości, krawędzie zeszlifowane papierem ściernym "na okrągło". Obrobina szpachlówki epoksydowej do wypełnienia drobnych szczelin. Lakierowanie sprayem Duplicolor - podkład + nawierzchniowy, kolor kremowy. Cokoły lamp również lakierowane (nie widać tego na zdjęciach - były zrobione wcześniej). Niestety ten lakier jest dość miękki i jego polerowanie nie przynosi rewelacyjnych rezultatów, "lusterko" nie wyszło najlepiej. Obudowa ma wymiary 230x230x145mm (nie licząc wysokości gniazd, gałek itp.). Transformator zasilający umieszczony centralnie, głośnikowe po bokach z tyłu.
Kilka słów o zasilaczu - zastosowałem filtr aktywny na MosFecie, który zasila stopnie wstępne oraz S2 lamp mocy (na schemacie nie jest zaznaczony rezystor antyparazytowy w bramce mosfeta, ale w układzie się znajduje oczywiście. Opóźnione załączanie oparte na NE555, jednak nie odcina ono napięcia anodowego a zatyka tranzystor filtru aktywnego, czyli odcina zasilanie stopnia wstępnego i S2 pentod mocy. Widoczne na schemacie 2 obwody z diodami i transilami to zabezpieczenie traf głośnikowych, również znajdujące się na płytce. Zarzenie jest podniesione do potencjału +10V (D8). Być może obyłoby się bez tego (starczyła by symetryzacja do masy), ale to rozwiązanie sprawdziłem na wzmacniaczu słuchawkowym i powieliłem jako najbardziej skuteczne.
Kondensator korygujący sprzężenie zwrotne (C7) dobrałem na 820pF aby zredukować "dzwonienie" na prostokącie a zarazem nie ograniczać pasma od góry. Lekkie dzwonienie pozostało, ale bardzo delikatne. Niestety po dodaniu tych kondensatorów wzmacniacz jest na granicy stabilności przy odłączonych głośnikach (wówczas obciążenie stanowią wbodowane rezystory około 130omów). Efekt jest taki, że jeden kanał generuje idealnego sinusa na częstotliwości ponad 100kHz, i amplitudzie około 3Vpp. Po podłączeniu głośników wszystko się uspokaja - żadnych wzbudzeń. Pozostał niewielki brum w głośnikach spowodowany przesłuchem między trafem sieciowym a głośnikowymi. Próbowałem to ekranować prostymi metodami, ale nie przyniosło to rezultatu. Zdecydowałem odpuścić to sobie gdyż brum jest niewielki a praca i czas potrzebny na eksperymenty z ekranowaniem zupełnie niewspółmierne do rezultatów, które mógłbym osiągnąć. Brum jest słyszalny w odległości 20-30cm od głośnika.
Wzmacniacz gra bardzo ładnie. W porównaniu ze wzmacniaczem "scalakowym" słychać wpływ zmiennej impedancji kolumny w funkcji częstotliwości, ale jest to zdecydowanie na plus dla brzmienia - objawia się bardziej wyrazistą "górką", ale nie natarczywą.
Wzmacniacz jest prawie dokończony. Gałki nie są docelowe. Będą toczone ze stali nierdzewnej i polerowane. Brak jest napisów, będą wykonane najprawdopodobniej na kalkomanii, ale muszę ją najpierw kupić. Brakuje jeszcze bezpieczników po stronie wtórnej. Nie mam takich wartości a nie będę zamawiał samych bezpieczników.
W załączniku schemat części nie lampowej oraz zdjęcia wzmacniacza oraz flaczków. Niestety zdjęcia zostały wykonane "małpą" i nie są najwyższych lotów. Jak będą już docelowe gały to postaram się wrzucić zdjęcia lepszej jakości. Z tego samego powodu nie wrzuciłem zdjęć oscylogramów - aparat nie daje rady.
Jeśli ktoś będzie zainteresowany to mogę wrzucić rysunek PCB i projekt obudowy w Google SketchUp.