fugasi pisze:Dolphin ale dlaczego obudowa taka mała? Ona jest akustycznie w porządku czy dla jaj zrobiłeś kaczorka?
Obudowa tylko i wyłącznie taka ze względu na to, że takie odpady przy sobie miałem. Basu z tego nie będzie i nie ma się co rozczulać przy tym "projekcie"
Dzień dobry. Ja tu zaglądam z pytaniem. Kończę właśnie swój wzmacniacz (prosty SE ze strony audiotonu) i już myślę o kolumienkach.
Mam akurat cztery ARX-130-46/8 to typowe car-audio. Ale ja nie mam samochodu czy jest sens użyć ich po parze na kanał ze zwrotnicą z tego projektu : http://www.autocostruire.it/old-site/di ... rover.html ??
Co o tym myślicie? Absolutnie zgadzam się, że z "trabanta mercedesa nie zrobię" ktoś już próbował i efekt nie był zadowalający: http://fullrangedriver.com/forum/viewtopic.php?id=171
Ale ja mam 4 takie głośniki (i dwa trafa TG 2,5-1-666 . Ewentualnie na jeden głośnik filtr podobny jak w CT 193 ...
Nie wiem jak sobie z nimi poradzić - zabieram się za to teoretycznie od jakiegoś czasu bo nie chce mi się ganiać na darmo do cast..my.
A nie maja one parametrów tak podobnych do sph-60x ... nawet wcale. Najchętniej teraz kupił bym visatony FR 10 8ohm, ale nie kupię, mam już samochodowe tesle.
Do tego powinien być osobny wątek...
Nie mniej jednak zwrotka którą podałeś totalnie się nie nadaje do Twoich głośników. Zrób jakąś obudowę testową 10-16litrów, pobaw się jej strojeniem i bez pomiarów nic więcej nie zrobisz. Żadnej zwrotki bez pomiarów się nie da ulepić niestety...
Widzę ,że wyrasta poważny rodzimy producent ,bardzo zgrabna konstrukcja .Swoją drogą ta kopułka wygląda bardzo zachęcająco,ceramika w polskim wydaniu to chyba debiut?
Pozdrawiam
Niebawem też się pochwalę nowym szerokopasmowcem skonstruowanym na bazie kapitalnych głośników węgierskich "Sonido" z magnesami o potężnej dawce T i ze stopów AlNico
Pozdrawiam
Tak, kopułka cermiczna to debiut na polskim rynku. Minusem jego niski spl, przydałby się jakiś zapas 2-3dB. Nie mniej jednak propozycja bardzo ciekawa zamiast uznawanego przez wielu kultowego Seasa 27TBFC/G.
PS. W lipcu będę tworzył konstrukcję dwudrożną opartą o głośniki: Usher T9950 i Fountek FW168...
Witam
A może pomyślisz o jakimś projekcie dwudrożnych skutecznych kolumn do kilkuwatowej lampy,z głośnikami rodzimej produkcji,by było w miarę tanio ,coś w stylu Audio Note czyli 22cm plus kopułka.Piotr kiedyś takie skonstruował i grały super.
Cały czas mi podobny pomysł chodzi po głowie. Z wyjątkiem takim, że raczej szerokoposamowiec plus woofer. Jeżeli loudspeakershop (akkus) sprowadzi Founteki FR88, to na nim prawdopodobnie będzie zrobiony omawiany projekt. Co do basu to nie ma konkretnego typu- raczej w budżecie do 100zł/szt.
Na diyaudio chłopaki już tworzą podobne konstrukcje:) http://diyaudio.eu/showthread.php/18026 ... licy-800Hz.... http://diyaudio.eu/showthread.php/17921 ... ia%C5%82em
Tak sie wetne... Planuje sobie w koncu konstrukcje jakiegos malego wzmacniacza do sluchania muzyki i poszukuje jakichs glosnikow na monitory. Plan to jakas koncowka 5W na kanal. Poszukalem sobie tych glosnikow, o ktorych wspominal dolphin123.
Warto moze wejsc w cos takiego czy jednak poszukac czegos innego (chodzi mi o wysokotonowy)? Co o tym myslicie?
Ewentualnie, ktore z glosnikow z podanej strony polecilibyscie? Z gory dzieki
Pozdr,
-Tomek Drabas
________ "One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein tomdrabas.com
W takim razie musze dopisac do listy zakupow na przyszly miesiac
Pozdr,
-Tomek Drabas
________ "One should not pursue goals that are easily achieved. One must develop an instinct for what one can just barely achieve through one's greatest efforts."
—Albert Einstein tomdrabas.com
Witajcie
Coby nie było ,że jestem gołosłowny.Tym razem zdecydowałem się na szerokopasmowca węgierskiej firmy Sonido.Jest to głośniczek 14cm z magnesem w wersji ferrytowej i alnico ja wybrałem tę drugą.Obudowa jest firmowym pomysłem(tuba z tylnym wylotem) dostarczanym z głośnikiem z moją modyfikacją .Front sklejany z MDF reszta to płyta niby wiórowa,ale jest lepsza bo mocno spilśniona,bardzo zwarta,będą jeszcze podfrezowania tu i ówdzie głównie przy wylocie.Metodą prób i błędów(pudło testowe) wybrana przeze mnie jako lepsza "dźwiękowo" od MDF.Górna komora wypełniona luźno sztuczną wełną.Próby już były,i gra to wyśmienicie z tranzystorem SE(ZEN).Jest to głośniczek o wybitnych możliwościach w dziedzinie wysokich tonów,które są wyjątkowe,być może przez dobrze dobrany drewniany korektor,absolutnie nie wymagające dopalania wysokotonowcem ,przy tym wysokie są bardzo ładne i zróżnicowane.Nie "drą się" w żadnym gatunku muzycznym,generalnie polecam.Jest to alternatywa dla moich ulubionych Fostexów z którymi są teraz trudności być może przez Fukushime,nie wiem ,ale są głośniki które już nie są dostępne.Wykończenie to napewno szpachla i farba ale nie wiem jeszcze jaka
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.