No to mamy nowego domownika Jest nim Niemiec, Siemens Funk 745 E 309A. Woziłem się z zakupem długo, głównie dlatego, że zakup tego radia to wyrok sprzedaży dla trzech innych odborników Właściwie powinienem umieścić zajawkę w dziale "Perfekcyjna mechanika precyzyjna na usługach elektroniki" ale takiego działu nie ma. Jakość wykonania każdego detalu jest niewyobrażalna. Może dlatego że w tworzeniu ego radia miała udział znana z bezkompromisowej jakości firma Rhode Schwarz. Wszystkie te smaczki obfotografuję i opiszę.Radio formalnie odbiera CW (A1 i A2) i AM (A3) ale tak naprawdę odbiera bez problemu SSB. Praca toru pośredniej częstotliwości po prostu powoduje dreszcze na plecach i zniewala.... Filmik: http://www.youtube.com/watch?v=a6N1zdh-A0Q
Mam też prośbę do kolegów mających konto na radioretro o ściągniecie informacji i schematu tego radia. Ja próbowałem i nie potrafię się zalogować. W zamian zrewanżuję się w zamian przesyłając na PRIV kod do zasilenia telefonu prepaid. Taki miły upominek (tylko muszę znać sieć)
Pozdrawiam i czekam na jakiekolwiek informacje. może ktoś z Kolegów ma (miał) takie radio.. ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Marcin K. pisze:Piękne, ładnie gra ta lampa Ja mam coś takiego ale VFO szaleje http://www.seefunknetz.de/ekv.htm
Napisz ile Cię kosztował i z którego jest roku?
Też fajne, z tym że to z NRD? Taki styl trochę?
Ja za radio dałem 800, po 2 miesiącach zastanawiania się nad wydatkiem i po sprzedaży 2 innych radyjek. No ale teraz wiem że było warto. Jak już napisałem odbiera CW/AM i SSB. Ma jakiś generator a w nim miejsce na 3 kwarce (kwarców nie ma). Nie wiem po co. Radio jest nienormalnie ciężkie, gdyż chassis jet pełnym masywnym ODLEWEM Mam nadzieję, że widać to na zdjęciu. Zapewne nadaje to większą sztywność radiu, w sytuacji wibracji. A czasem na mniejszych jednostkach wibracje od maszynowni przenoszą się na cały kadłub. Zobaczyłem opornik Rosenthal. Coś takiego! Założyłem też gniazdko UC2, ale nie inwazyjnie. Radio ma fajną obudowę ale właśnie montuję do niej uchwyt transportowy i gumowe nóżki.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gratuluję!
To wspaniałe radio. Sam chętnie nabyłbym taki odbiornik.
Niestety, ale mam problem z umieszczeniem jego dokumentacji w tym wątku. Podaj adres e-mail, to Ci ją podeślę.
"Простите пехоте, что так неразумна бывает она.
Всегда мы уходим, когда над Землею бушует весна.
И шагом неверным, по лестничке шаткой, спасения нет.
Лишь белые вербы, как белые сестры глядят тебе вслед."
Aaaaa.. Kręcę magiczną gałeczką regulującą pasmo przenoszenia toru pośredniej cz. w zakresie od 4 kHz do 100 Hz...
Słowem, z największego tumultu wyławiasz stację z Ugandy, przy czym na AM (A3) to rzecz wielce przydatna o telegrafii (A1,A2) nawet nie wspominając...
100 Hz, a do tego VFO stabilne jak granitowy głaz, i to bez żadnego cyfrowego erzacu i dziesiątek scalaków....
Słowem, czysty, piękny, analogowy tor przenoszenia sygnału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rohde.Sam długo popełniałem taki błąd.
Odbiornik wspaniały.Warto było.A Rosenthal spełniał kryteria jakościowe.Nie dziwota.Tu koszty były drugorzędne.Wiesz ile kosztowały pierwsze morskie chronometry?
Pozdrawiam T