Saturny

Lampowe odbiorniki telewizyjne i wszystko co jest z nimi związane.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn, OTLamp, Einherjer

Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Saturny

Post autor: Marcin K. »

Cześć! Dostałem Saturna 202 i pytanie:
czy on jest układowo bliżej 201 czy 203? Niby różnica nie duża ale diabeł w szczegółach tkwi. Informacji na temat modelu 202 nie mogę nigdzie znaleźć, tak jak zdjęć Libry 201 :wink:
Pozdrawiam!
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saturny

Post autor: cirrostrato »

Kiedyś myślałem,że zbiorę wszystkie PRL-owskie niekolorowe TV ale w pewnym momencie załapałem, że te T5003/4/5... swego czasu dostawały wyższy numer na froncie i programator na pięć a nie trzy stacje i WZT ogłaszało wypuszczenie kolejnego nowego modelu. Poza zmianą, w późniejszych modelach, DY86 na paluszka jaka była zmiana w tych TV przez kilkanaście lat oprócz programatora i coraz lichszej konstrukcji obudowy, no i nazwy...
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

W sumie w Saturnie 202 widoczna różnica to zastosowanie 3-przyciskowego przełącznika kanalów zamiast 3-klawiszowego. Tylko elektrycznie nie wiem co to jest? Libra 201 czy 203 :roll:
Heniu czyżbyś nie posiadał takiego Saturna 202?
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saturny

Post autor: cirrostrato »

Nie (mam 201 , podarunek od pana Tomasza/k24) ale obie Libry tak.
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

Jeśli możesz to prosiłbym abyś zrobił zdjęcie Libry 201 :)
Pozdrawiam.
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saturny

Post autor: cirrostrato »

OK, choć to dziwnie zabrzmi, ale muszę go odszukać, ślubna robiła porządki, aparat będę miał po niedzieli.
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

Robiła Ci porządki w telewizorach? To silną masz żonę :o Serdeczne pozdrowienia!
Zrobię też zdjęcia mojego Saturna bo w sumie na dobrą sprawę nigdzie o nim nie wspominają...
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

Cześć! Niedługo zrobię zdjecia ale chcę go jeszcze dopieścić :lol: Sprawa ma się tak, że obraz jest przekontrastowany lub w ogóle niekontrastowy. Regulacje działają ale jest gdzieś problem z automatycznym ustaleniem poziomu czerni bo postacie są całkiem czarne choć odbiór jest dobry. Libra ma piękny obraz (elektrycznie to samo) a ten Saturn jest praktycznie nieczytelny. :roll:
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU
cirrostrato
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6668
Rejestracja: sob, 5 listopada 2005, 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Saturny

Post autor: cirrostrato »

Libra
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Popierając kogoś warto sprawdzić jaki jest jego termin ważności.
Awatar użytkownika
Marcin K.
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 6577
Rejestracja: śr, 18 stycznia 2006, 16:45
Lokalizacja: Kolonia Poczesna, jo90nq

Re: Saturny

Post autor: Marcin K. »

Wielkie dzięki Heniu! W identycznej skrzynce, w innym odcieniu może, mam T-6102, ma on jedynie inny programator (podobny jak w Junostach ale 12 pozycyjny). Pozdrawiam!
μ Ω Σ Φ π
SQ9MYU