Witam
Jeśli masz takie trafo bez oznaczeń to możesz wykoncypować dopuszczalne wartości prądów uzwojeń - posłużyć może do tego moc trafa, zmierzone napięcia na uzwojeniach i grubości drutu uzwojeń.
Jeśli go nie masz to możesz po prostu zlecić nawinięcie trafa takiego jakie Ci odpowiada. Firm nawijających transformatory sieciowe za niewielkie pieniądze jest teraz sporo.
Witam
Proponuję abyś zerknął na ten artykuł: http://www.fonar.com.pl/audio/projekty/ ... /trans.htm
Na jego podstawie będziesz w stanie oszacować wartości prądów.
Tak z grubsza możesz zastosować przybliżoną metodę poprzez pomiar średnicy drutów uzwojeń o czym wspomina Ampliman. Przyjmij, że gęstośc prądu to około 3-3,5A/mm2 (szczegóły znajdziesz we wspomnianym artykule). Po oszacowaniu prądów zmierz napięcia i oblicz moce dla poszczególnych uzwojeń. Ich suma powinna dać (z pewnymi poprawkami, które masz również opisane w artykule) moc znamionową transformatora (sadzac z oznaczeń jest to transfotmator 40-watowy. Mozesz zastosować dodatkowe czynności sprawdzające. Np ponieważ we wznacniaczu jest jedna lampa (chyba ECL86 lub ECL82) to znajdź w karcie kataklogowej jaki ma prad żarzenia i porównaj go z wartością którą oszacowałeś. Jesli wyjdzie znacząca różnica możesz skorygować na tej podstawie przyjętą przez producenta trafa wartośc gęstości prądu. Przyjmij tą nową wartosc gęstości prądu i przelicz na nowo moce dla poszczególnych uzwojen i zsumuj je. Zobacz czy suma jest bliska mocy znamionowej. Dodatkowo dla uzwojenia anodowego możesz zrobić wetryfikacje szacując prąd pobierany przez lampę. Jesli nie jesteś tego w stanie zrobić dla tego konkretnego układu oszacuj prąd na podstawie danych katalogowych lampy - producenci podają wartości dla typowych warunków pracy lampy (w Bambino jest to pewnie układ końcówki niesymetrycznej) itd. itd. Masz całe szereg możliwości oszacowania parametrów transformatora. Warto się pobawić i porównać wyniki osiagnięte różnymi metodami.