
Wiem, ze jestem uparty (moja Zona zawsze mi to powtarza






Pozdrawiam,
Tomek
Moderatorzy: gsmok, tszczesn, Romekd, Einherjer, OTLamp
Widzę, że długa droga jeszcze przed TobąTooL46_2 pisze:Zgodnie z Waszymi sugestiami staralem sie poprawic PCB zasilacza.
Nie mam pojęcia, ale nie sądzę. Za to mogę ci podesłać footprinty podstawki nowalowej. Zawsze to już cośTooL46_2 pisze:Mozna do niego jakos zaimportowac schematy stworzone juz Eagle'u? Nie chcialbym tego od nowa rysowac, ale jesli bede musial...
Nie. Ale pamiętam, że miałem jakiś powód, dla którego nie zainstalowałem kiCADa tylko DipTrace.mroovka pisze:A masz może porównanie z kiCAD'em?
Ciesze siesppp pisze:A ja się dalej będę czepiał. Może płytek już nie, bo widać, że poprawiałeś. Ale będę się czepiał samej idei.
Wiekszosc 'drobnicy' juz mam. Transformatorow jeszcze nie. Podstawki -- jak pisalem wyzej -- nie maja az tak strategicznego znaczenia, poniewaz nie beda lutowane bezposrednio do PCB. Tak na dobra sprawe, to na razie nic wiecej (poza projektem tych plytek) nie bede robil -- jestem w lekkim rozkroku i do konca nie wiem, gdzie bede (fizycznie) za pol roku. Wiec na razie staram sie ograniczyc zakupy i skupic bardziej na pracy koncepcyjnej. Tak czy siak, jesli zaprojektuje plytki w miare porzadnie i zgodnie ze sztuka, to potem zmiana ew. wielkosci kondensatorow nie powinna nastreczyc trudnoscisppp pisze:1. Już zadawałem to pytanie, ale powtórzę. Czy masz już główne elementy wzmacniacza - transformatory, podstawki, chassis itp? Czy projektując płytkę sprawdzasz wymiary montażowe elementów w sklepie, w którym zamierzasz się zaopatrywać (np. elektrolitów)? Jestem pewien, że jak już kupisz elementy to będziesz musiał przerabiać płytki, bo rozstawy nóżek nie będą pasowały albo elementy nie będą mieściły się obok siebie.
Brzmienie DR mi sie po prostu podoba. Mam jednak swiadomosc, iz nie bedzie to kopia w 100%. W dalszym ciagu walcze, czy w ogole potrzebuje prostownika na lampach, i coraz bardziej przekonuje sie, ze niesppp pisze:2. Czy jesteś pewien, że chcesz budować dokładną kopię DR-ki? Może lepiej potraktować ją jako kopalnię pomysłów lub po prostu się na niej opierać projektując swój wzmacniacz.
Nie wiemsppp pisze:Czy będziesz przekładał lampy końcówki 6L6 na EL34 i na odwrót, że jest Ci potrzebne przełączanie biasu?
Znam goscia w SYD, ktory moze mi nawinac jaki chce trafo za rozsadna cene. Chwilowo sie z tym wstrzymuje (vide odp. na pkt.1), ale gdybym zamawial, to pewnie zamowie z takie, jak w DR (bez uzwojenia 5V, jesli zrezygnuje z 5U4).sppp pisze:Czy będziesz miał (masz) transformator zasilający z odczepem na bias takim jak w oryginalnej DR-ce?
Sciagnalem DipTrace'a i teraz probuje sie do niego 'przyuczyc' co niecosppp pisze:Co do softu - ja z dobrym skutkiem używam Protela 99se. Z tego co mi się wydaje można ściągnąć jego wersję 30-dniową, a 29 dnia przeinstalować (chyba). Nie mogę powiedzieć, że uwielbiam Protela, ale mniej mnie denerwuje niż Eagle. Niestety jest mniej intuicyjny co dla początkującego może stanowić problem.
A może Target 3001! ( http://www.targetpcb.pl/ http://server.ibfriedrich.com/ )? Wersja free nie ma ograniczenia wielkości płytki, a tylko maks dwie strony i chyba 250 pinów. Dodatkowo można otwierać projekty m.in. Eagla, importować biblioteki Eagla - ja sobie zaimportowałem bibliotekę z lampami a do tego własne biblioteki tworzy się raczej prosto - skoro ja, początkujący dałem sobie radę;-)Marvel pisze:Widzę, że długa droga jeszcze przed TobąTooL46_2 pisze:Zgodnie z Waszymi sugestiami staralem sie poprawic PCB zasilacza.![]()
Może zainteresuj się programem Dip Trace http://www.diptrace.com/ Wersja darmowa nie ma ograniczeń wielkości płytki, tylko ograniczenie do 250 pinów, co w lampowcach zazwyczaj wystarcza.
Do którego programu? Do jak chcesz do Target-a, daj znać na PW to Ci wyślę gotową paczkę;-)Turgon pisze:A skąd macie te biblioteki z lampami?? Mógłby mi ktoś podesłać.
Dzieki za linkaMStaniszczak pisze:A może Target 3001! ( http://www.targetpcb.pl/ http://server.ibfriedrich.com/ )? Wersja free nie ma ograniczenia wielkości płytki, a tylko maks dwie strony i chyba 250 pinów. Dodatkowo można otwierać projekty m.in. Eagla, importować biblioteki Eagla - ja sobie zaimportowałem bibliotekę z lampami a do tego własne biblioteki tworzy się raczej prosto - skoro ja, początkujący dałem sobie radę;-)
A gdy ktoś zechce sobie kupić, to jest o wiele taniej niż w przypadku np. Eagla;-)
Widzę, że tamten wzmacniacz nazwany został "Eon". Czyżby ze względu na "Eon Blue Apocalypse"? Zawsze pozostaje jeszcze nazwa "Blue Apocalypse", chyba ją sobie pożyczę, jeżeli będę budować coś godnego tej nazwyTooL46_2 pisze:Nie, nie jest to moj pierwszy wzmacniaczhttp://www.elektroda.pl/rtvforum/topic630867.html "Bebechy" w ostatecznej wersji wygladaja zdecydowanie lepiej i poradzilem sobie juz z szumami i przydzwiekiem