Wydzielono z 'Rubin 202, spala się bezpiecznik 3A'

Na umieszczone tutaj wątki niechaj spadnie zasłona milczenia. Ponieważ formalnie 'nie istnieją' naprawdę nie ma sensu się nimi zajmować.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Awatar użytkownika
Szrot majster
625...1249 postów
625...1249 postów

Wydzielono z 'Rubin 202, spala się bezpiecznik 3A'

Post autor: Szrot majster »

Post strasznie długi, ale nie na temat. - T.S.

Witam!
Dodam jeszcze, żeby Autor nie uwalił tyrystorów w odchylaniu poziomym, bo nie mają zamienników....są "po rusku" zrobione i nawet polskie BTP129 nie chodzą w tym TV.
Jeśli już jesteśmy w temacie TVC z tyrystorami, to mam taki ciekawy, 14 calowy telewizorek SABA z 1975 roku, oczywiście odchylanie tyrystorowe a kineskop DELTA.
Kiedyś grał i miał fajne kolory, lubiłem na nim oglądać kreskówki z przełomu lat 80/90-tych ale mu "odbiło" , podejrzewam elektrolity i tak stoi już kilkanaście lat na strychu.
Odbiornik odpalał jeszcze z 5 lat temu ale bez wymiany wszystkich elektrolitów w bloku odchylania H i kondensatorów blokujących A-K tyrystorów, nie odważę się bo włączyć do sieci, też ma sensory ale podświetlane żaróweczkami, niestety już Turki w Niemczech w nim grzebali.....niestety ich "autorskie" przeróbki to bomby z opóźnionym zapłonem :evil: .
A dziś....Bayraktary.....my nic nie robimy, WZT, Unimor, Biazet, nawet prywatne Proelco, wszystko zgnojone po przewrocie.
Ale nigdy nie myślałem, że ruskie "kolory" będą jeszcze naprawiane, bo moje pokolenie z zapałem rozbierało często sprawne i nie stare ich egzemplarze.
W tym TV sporo układów scalonych serii K155 siedzi....to nasze UCY74xxx, neonówkami steruje K155ID1, zamiennik 74141, driver lamp NIXIE.
A dekodery PAL można pozyskać czasem z Jowiszów czy Heliosów ze złomu, doskonale pamiętam owe czasy, choć w podstawówce byłem.

Zablokowany