Przedwzmacniacz RIAA - poszukiwania najlepszego układu

Wzmacniacze, zasilacze itd. Schematy, parametry, konstrukcje...

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Awatar użytkownika
kubafant
375...499 postów
375...499 postów

Re: Przedwzmacniacz RIAA - poszukiwania najlepszego układu

Post autor: kubafant » pt, 11 stycznia 2019, 08:47

Locutus pisze:
pt, 11 stycznia 2019, 01:21
Przecież sprzęt ma przenieść bez zniekształceń dokladnie to co zostało nagrane.
I właśnie dlatego regulacja barwy jest absolutnie konieczna w wysokiej klasy sprzęcie grającym. Jak ktoś lubi, to może sobie tej regulacji używać i do podbarwiania dźwięku według upodobań, kto mu broni - dla mnie jednak jest to przede wszystkim środek do kompensacji niedostatków sprzętu (zwłaszcza kolumn - moje są tanie i niskiej jakości).

Ale mili Koledzy, uprzejmie proszę o powrót do rzeczy i nie wszczynanie dyskusji nad zasadnością takiego rozwiązania. Rozchodzi się o to, który z zaproponowanych układów będzie najlepszy i tego niech dotyczy dyskusja nasza.
Nabędę lampowy generator sygnałowy w.cz. z modulacją FM bądź generator wobulowany.

Awatar użytkownika
Locutus
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Przedwzmacniacz RIAA - poszukiwania najlepszego układu

Post autor: Locutus » pt, 11 stycznia 2019, 11:16

kubafant pisze:
pt, 11 stycznia 2019, 08:47
Locutus pisze:
pt, 11 stycznia 2019, 01:21
Przecież sprzęt ma przenieść bez zniekształceń dokladnie to co zostało nagrane.
I właśnie dlatego regulacja barwy jest absolutnie konieczna w wysokiej klasy sprzęcie grającym.
Jak ktoś lubi, to może sobie tej regulacji używać i do podbarwiania dźwięku według upodobań, kto mu broni - dla mnie jednak jest to przede wszystkim środek do kompensacji niedostatków sprzętu (zwłaszcza kolumn - moje są tanie i niskiej jakości).
W wysokiej klasy sprzęcie grającym takich układów zazwyczaj nie ma bo i po co....
kubafant pisze:
pt, 11 stycznia 2019, 08:47
Ale mili Koledzy, uprzejmie proszę o powrót do rzeczy i nie wszczynanie dyskusji nad zasadnością takiego rozwiązania. Rozchodzi się o to, który z zaproponowanych układów będzie najlepszy i tego niech dotyczy dyskusja nasza.
AMEN.

ODPOWIEDZ