Odbiornik DAB

Jeśli informacja nie pasuje do żadnego działu, a musisz się nią podzielić - zrób to tutaj.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Awatar użytkownika
krzem3
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1604
Rejestracja: wt, 15 kwietnia 2008, 01:21
Lokalizacja: Nysa woj.opolskie.

Re: Odbiornik DAB

Post autor: krzem3 » sob, 2 czerwca 2018, 14:07

Witam.

Przez 4 m-c korzystałem z HI-FI Master na komputerze (desktop) oraz przez Pionier N-50 AE, zrobiłem sobie dużo play list z utworami do końca lat 80 tych. Na komputerze jest lepiej i przejrzyście operować, USB komputera mam połączone z DAC Pionier po zainstalowaniu driver dla USB ze strony Pionier. Jest Kolega pewny, ze faktycznie jest to jakość HI-FI, ponieważ nie widzę na wyświetlaczu. Tidal ma kilka opcji High, Normalna, Wysoka, HI-Fi Master, bez HI-Fi nie będzie dźwięku w jakości Master. Jeżeli płaci Kolega za HI-FI powinien korzystać z jakości Master.

Dla nowych użytkowników Tidal kopia ciekawych informacji ze strony Tidal.

Co To Jest MQA?

TIDAL oferuje teraz technologię Master Quality Authenticated, która jest sposobem kompresji muzyki cyfrowej bez ograniczeń, dając dźwięk w gwarantowanej jakości mastera - tak jak wychodzi ze studia nagraniowego. Posiadacze subskrypcji mogą słuchać muzyki, tak jak została nagrana w studiu; doświadczanie audio w sposób, jaki chcieli artyści.

Wszystko czego potrzeba, to członkostwo w TIDAL HiFi dające dostęp do tysięcy albumów w jakości master dzięki desktopowej aplikacji TIDAL. Będąc w desktopowej aplikacji TIDAL, przejdź do „Co nowego” i w części „Albumy” wybierz „Masters”.

Posiadamy ponad 30 000 utworów z Warner Music Group, naszych artystów-współwłaścicieli TIDAL i najważniejszych niezależnych wytwórni płytowych. Stale dodajemy kolejne nagrania w jakości master. Wszystkie urządzenia obsługujące MQA, zob. na stronie MQA: http://www.mqa.co.uk/customer/our-partners. We wszelkich kwestiach dotyczących MQA można również skontaktować się z MQA na adres info@mqa.co.uk.

Czym Jest Bezstratna Jakość Dźwięku?

Dźwięk Hi-Fi w postaci nieskompresowanych plików muzycznych. TIDAL HiFi oparty jest na formacie FLAC, trwalszym i bardziej realistycznym formacie streamingu. Pliki MP3 są skompresowane do mniejszych rozmiarów, ale również usuwane są wszystkie dodatkowe szczegóły, które mogłyby obniżyć jakość. FLAC oferuje audio jakości CD w najczystszej formie.

Przy subskrypcji TIDAL HiFi istnieje możliwość streamingu 46 mln utworów w bezstratnej jakości. Bezstratna zawartość to muzyka w jakości nieskompresowanego CD, słychać muzykę tak, jak chcieliby tego artyści.

Czy Tylko Technologia Wyróżnia TIDAL Od Swoich Konkurentów?

Wykorzystanie formatu FLAC przez TIDAL jest istotnym wyróżnikiem naszego serwisu na tle innych muzycznych serwisów streamingowych. Wysoka jakość dźwięku nie jest jedyną zaletą TIDAL. Zapewniamy też dostęp do ekskluzywnych materiałów i doświadczeń, których żaden inny serwis nie jest obecnie w stanie zaoferować. Abonenci TIDAL otrzymują także dostęp do ekskluzywnych singli, albumów i klipów, biletów oraz doświadczeń, które są przeznaczone tylko dla użytkowników naszego serwisu.

Aby zgłosić usterkę, prosimy o kontakt na https://support.tidal.com/hc/en-us/requests/new.

Pozdrawiam.
krzem3

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 5751
Rejestracja: sob, 2 kwietnia 2005, 21:42
Lokalizacja: Nizina Wschodnioeuropejska
Kontakt:

Re: Odbiornik DAB

Post autor: Thereminator » sob, 2 czerwca 2018, 14:31

Najbardziej spodobało mi się zdanie
"Pliki MP3 są skompresowane do mniejszych rozmiarów, ale również usuwane są wszystkie dodatkowe szczegóły, które mogłyby obniżyć jakość."
:lol:
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

Awatar użytkownika
krzem3
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1604
Rejestracja: wt, 15 kwietnia 2008, 01:21
Lokalizacja: Nysa woj.opolskie.

Re: Odbiornik DAB

Post autor: krzem3 » sob, 2 czerwca 2018, 15:44

Kwestia przetłumaczenia tekstu przez tłumacza, lepiej było od razu napisać po Polsku.

krzem3

ODPOWIEDZ