Mają rozmach s...

Dyskusje na każdy temat.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

zjawisko
625...1249 postów
625...1249 postów

Mają rozmach s...

Post autor: zjawisko »

Zawsze chwaliłem Inpost i ich paczkomaty. Szybko i dobrze. Aż do dzisiejszego zgrzytu. Przedświąteczny cyrk z przesyłkami czas zacząć!

Nie chodzi o żale i reklamacje, bo straty są niewielkie, jeden rozmazany tranzystor przeżyję. Badziewnie zapakowane, koperta i bąbelki. Nie chce mi się tego drążyć, zwłaszcza że przesyłkę grzecznościowo odebrała inna osoba, więc zgłoszenie uwag do naddartej koperty z odbitym butem natychmiastowo po wyjęciu jej z maszynki przepadło. Ale chciałbym wiedzieć JAK oni to zrobili. :lol: Wygląda na to że róg koperty został wciągnięty pod ciężką paczkę i przeczołgany po szorstkiej nawierzchni.

Nie potrafię tego teraz znaleźć, ale był taki fajny mem - fotografia solidnie zgiętej, dużej, płaskiej paczki i zapytanie do firmy kurierskiej - nie obchodzi mnie reklamacja, ale w przesyłce są drzwi antywłamaniowe i żądam udzielenia informacji jak udało wam się je tak zgiąć. :lol:

Jak to było w katalogach? Wersja S - o zwiększonej niezawodności. Pomimo zgniecenia i przeszlifowania obudowy praktycznie aż do wnętrza ten tranzystor nadal działa. :lol:
aua.jpg

Awatar użytkownika
saico
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Kontakt:

Re: Mają rozmach s...

Post autor: saico »

Skoro działa, to pozostaje zrobić z niego fototranzystor po uprzednim otworzeniu wieczka. Robiłem tak z BC107, gdy był mi potrzebny fototranzystor a nie miałem pod ręką.

Awatar użytkownika
AZ12
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: AZ12 »

Witam
saico pisze:
sob, 21 listopada 2020, 11:44
Skoro działa, to pozostaje zrobić z niego fototranzystor po uprzednim otworzeniu wieczka.
Można w sumie tak zrobić, jednak nie wiadomo czy struktura wewnętrzna nie będzie narażona na uszkodzenia. Przydała by się szklana ampułka. :roll:
saico pisze:
sob, 21 listopada 2020, 11:44
Robiłem tak z BC107, gdy był mi potrzebny fototranzystor a nie miałem pod ręką.
Tranzystory krzemowe planarne, a do nich należą wspomniane BC107 mają płytki pokryte tlenkiem w procesie produkcyjnym, co zabezpiecza je w pewnym stopniu.
Ratujmy stare tranzystory!

Awatar użytkownika
saico
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Kontakt:

Post autor: saico »

No tak, nie wiadomo czy ten TG5 nie ma w środku mazi silikonowej co komplikuje sprawę fototranzystora.

ODPOWIEDZ