Nietypowe kable połączeniowe marshall'a, niby ekranowane?

Wzmacniacze gitarowe, efekty i inne zagadnienia "okołogitarowe".

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

thn.technik
375...499 postów
375...499 postów

Nietypowe kable połączeniowe marshall'a, niby ekranowane?

Post autor: thn.technik » sob, 16 czerwca 2018, 20:59

Witam,

Czy któryś z szanownych kolegów orientuje się może skąd zdobyć takie kable połączeniowe jakie stosuje marshall w DSL'ach?
Wygląda to na kabel w jakiś sposób "ekranowany' ale nie współosiowo jak w standardowym "koncentryku" tylko ekran idzie w pewnej odległości od żyły 'gorącej". Ma ktoś może jakiegoś DSL'a lub TSL'a na warsztacie i chciałby obrać kawałek tego kabla by sprawdzić jaką ten kabel ma budowę? Może sama izolacja jest "przewodząca" od środka...

W klonach DSL'a typu IMG, Randall, Fame, Ashton itd stosowane są kable ekranowane z oplotem i ze względu na ich ilość i ich długość wprowadza to znaczące pojemności do układu które "ubijają" soprany. W moim wzmaku na próbę odpiąłem pętle która jest połączona właśnie takim 4 żyłowym kabelkiem i różnica jest drastyczna w ilości sopranów.(W tych wzmakach gdy do pętli nic nie jest podpięte to sygnał tylko leci do jack'a return i wraca tym samym kablem). Próbowałem zastąpić taki kabel taśma ale taśma niestety "buczy" bez ekranu...
Załączniki
Marshall_Cable.jpg
JCM
Cabel_masa.jpg
Randall
randall_kable.jpg
Randall
jcm_Inside_Head_1.jpg
JCM

michel51
125...249 postów
125...249 postów

Re: Nietypowe kable połączeniowe marshall'a, niby ekranowane?

Post autor: michel51 » ndz, 22 lipca 2018, 17:48

Nie mogę nic podobnego znaleźć w całym internecie a wpisuję co mi przyjdzie do głowy . Sam pamiętam podobny typ kabla , dwa przewody w czarnym plastiku delikatnie złączone ze sobą . W jednym była dość gruba linka miedziana w drugim w dodatkowej izolacji cienki drucik . Używałem jako przewodu do gitary w czasach gdy o inne było trudno . Ktoś chyba powinien coś pamiętać ?

ODPOWIEDZ