Wydzielone z wątku: "Japońskie wzmacniacze tranzystorowe z lat 80. i 90. oraz produkowane obecnie..."

Na umieszczone tutaj wątki niechaj spadnie zasłona milczenia. Ponieważ formalnie 'nie istnieją' naprawdę nie ma sensu się nimi zajmować.

Moderatorzy: gsmok, Romekd, tszczesn

Tomek Janiszewski
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3816
Rejestracja: śr, 19 listopada 2008, 15:18

Wydzielone z wątku: "Japońskie wzmacniacze tranzystorowe z lat 80. i 90. oraz produkowane obecnie..."

Post autor: Tomek Janiszewski »

krzem3 pisze:
pn, 23 marca 2020, 20:23
Wzmacniacz za 200 zł z wystawki nadaje się akurat do garażu lub altanki. Ciekawy jestem jakie zdanie mają prawdziwi audiofile?

krzem3
Audioofile zaś nieprawdziwi powiedzą dokładnie to samo o wzmacniaczu SE na równolegle połaczonych lampach EL84 i ECC82. Bez względu na to w jak kolorowy papierek zostanie takie coś zawinięte. :oops:

Tomek Janiszewski

Ps. I o bida-komplementarnym wzmacniaczu od szczekaczki - również, aby sprawiedliwie było.

Tomku, Twój post nic nie wnosił do wątku o japońskich wzmacniaczach. Jest niemerytoryczny, wyjątkowo złośliwy i zaczepny... Za brak szacunku do innych użytkowników i brak umiejętności kulturalnego dyskutowania z ludźmi, mającymi inne zdanie niż Twoje, zostałeś zablokowany na Forum "Elektroda". Tu również tego typu zachowania nie będą już tolerowane. Dlatego ostrzegam Cię i radzę byś powstrzymał się przed pisaniem jałowych i zaczepnych postów, które najczęściej prowadzą do awantur z innymi użytkownikami, mającymi odmienne zdanie na dany temat. Każdy ma prawo robić i słuchać wzmacniacze jakie tylko chce i jeśli tylko osoba ta nie zaczyna przekonywać innych, że te akurat konstrukcje (np. SE, z lampami łączonymi równolegle w stopniu mocy itp.) są najlepsze na świecie, nie masz prawa ich krytykować i obrażać... Można im doradzić inny układ, jeśli o to zapytają.
[Romekd]

Awatar użytkownika
krzem3
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Posty: 1707
Rejestracja: wt, 15 kwietnia 2008, 01:21
Lokalizacja: Nysa woj.opolskie.

Re: Japońskie wzmacniacze tranzystorowe z lat 80. i 90. oraz produkowane obecnie - porównanie parametrów i wykonania

Post autor: krzem3 »

Co może więcej napisać liczy grosik i bida konstruktor, krytyka i ubliżanie jest domeną Tomasza Janiszewskiego. Może kolego teoretyku zwrócisz uwagę Wiktorowi Krzak z Haiku Audio, że produkuje również wzmacniacze SE jak i przedwzmacniacze gramofonowe z równoległymi połączonymi połówkami lampy na wejściu. Plusy to jednak niska impedancja wyjściowa i niskie zniekształcenia. Zdaniem Tomasza Janiszewskiego kupują takie wzmacniacze wyłącznie nieświadomi debile. Kolega Tomasz Janiszewski jako forumowy krzykacz i praktyczny miernota, może Wiktorowi Krzak oraz innym konstruktorom w branży audio czyścić tylko buty.

krzem3

Tyle razy prosiłem o kulturalne wypowiedzi... :( Na Forum nie będą tolerowane wpisy, w których obrażani są inni użytkownicy Forum... Proszę o powstrzymywanie się w przyszłości przed wysyłaniem tego typu postów. Tomek Janiszewski często prowokuje innych i wywołuje "nerwowe sytuacje", ale ten wpis był kompletnie nie na miejscu. Również ostrzegam, że pisanie w przyszłości podobnych wypowiedzi, będzie skutkowało nieprzyjemnymi konsekwencjami...
[Romekd]

Zablokowany