Katalog oldradio.pl - przekażę w dobre ręce

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

wp
50...74 posty
50...74 posty
Kontakt:

Katalog oldradio.pl - przekażę w dobre ręce

Post autor: wp » śr, 7 marca 2018, 09:47

Jest taka witryna internetowa: www.oldradio.pl.
Należy do najstarszych serwisów związanych ze starą radiotechniką; powstała na przełomie 2000/2001 roku. Jest to katalog sprzętu radiowego, zawierający ponad 1500 kart katalogowych, ponad 5 tys. ilustracji oraz kilkaset schematów.

Moim zamysłem przy tworzeniu witryny był katalog starych, polskich radioodbiorników. Starych, czyli lampowych. Katalog jest redagowany przez wielu autorów, pasjonatów starej radiotechniki. Z czasem, obok starych, polskich radioodbiorników zaczęto umieszczać w katalogu odbiorniki zagraniczne oraz inne sprzęty elektroniczne. Przesunęła się też granica „zabytkowości”; dla młodszych pasjonatów zabytkami stał się też nowszy sprzęt. I tak zostało. Starałem się nadążać z rozwojem mechanizmu katalogu, żeby na to wszystko pozawalał.

No i nadszedł (dla mnie) taki czas, że trzeba różne rzeczy raczej zwijać, a nie rozwijać. Ze zdrowiem gorzej, jeszcze gorzej z nadążaniem za techniką, nowymi wersjami PHP, złośliwościami szkodników internetowych.

Poszukuję osoby (grupy osób), która przejęłaby po mnie pałeczkę.
Czyli: przekażę w dobre ręce domenę, serwer wirtualny a przede wszystkim całą zawartość katalogu.
Wojtek Pysz

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Re: Katalog oldradio.pl - przekażę w dobre ręce

Post autor: gsmok » śr, 7 marca 2018, 12:52

Witam
Czy dobrze przemyślałeś tą decyzję? Często oglądam prezentowane tam zbiory i witrynę mam zawsze w zakładce "ulubione". Może nie rezygnuj.
Pozdrawiam
GSMOK

kogigogi
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: kogigogi » śr, 7 marca 2018, 13:15

wp pisze:
śr, 7 marca 2018, 09:47
No i nadszedł (dla mnie) taki czas, że trzeba różne rzeczy raczej zwijać
Strasznie przygnębiająca wiadomość ,jedna z moich ulubionych , kopalnia informacji.Co prawda nie mam za bardzo wiedzy (jak i co) ani zbytnio możliwości , ale zdecydowanie chciałbym pomóc ... JAK ?

wp
50...74 posty
50...74 posty
Kontakt:

Post autor: wp » śr, 7 marca 2018, 15:55

gsmok pisze:
śr, 7 marca 2018, 12:52
Czy dobrze przemyślałeś tą decyzję?
Wydaje mi się, że tak. W tej chwili może to być rezygnacja kreatywna - spokojne przekazanie swoich doświadczeń w dotychczasowym prowadzeniu katalogu i pomysłów na przyszłość.
Jako naturalną widziałbym także swoją współpracę z nową redakcją - póki zdrowie pozwoli. I jeśli dziadka Wojtka w zespole zechcą:-)
Wojtek Pysz

Awatar użytkownika
Waldemar D.
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: Waldemar D. » śr, 7 marca 2018, 20:09

Panie Wojciechu, ta strona nie może zniknąć! Na pewno znajdzie się godny kontynuator. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » śr, 7 marca 2018, 20:19

Według mnie:
1. Powinien Pan jednak kontynuować swoje dzieło.
Jeśli naprawdę nie jest to możliwe to:
2. Rzeczywiście powinien się tą stroną przy Pana współpracy zająć ktoś prężny, ale dla kogo nie będzie to jakimś słomianym zapałem, który po jakimś czasie wygaśnie i wraz z nim zniknie strona.
Jeśli nikt taki się nie znajdzie mogę służyć pomocą, ale też mam już swoje lata i Serwis Triody i to Forum pod opieką. W razie czego mogę posłużyć choćby jako tymczasowy bufor zanim znajdzie się ktoś, kogo uzna Pan za odpowiednią osobę.

Tak czy inaczej trzymam po prostu kciuki za Pana witrynę.
Pozdrawiam
GSMOK

wp
50...74 posty
50...74 posty
Kontakt:

Post autor: wp » czw, 8 marca 2018, 08:13

gsmok pisze:
śr, 7 marca 2018, 20:19
2. Rzeczywiście powinien się tą stroną przy Pana współpracy zająć ktoś prężny, ale dla kogo nie będzie to jakimś słomianym zapałem, który po jakimś czasie wygaśnie i wraz z nim zniknie strona.
Właśnie o to mi najbardziej chodzi.
Temat nie jest pilny, z bieżącą obsługą daję sobie radę. Gorzej z rozwojem, np. opracowaniem wersji na małe ekrany, czyli telefony i tablety, poprawkami w przypadku zmiany oprogramowania na serwerze itp.
Niech temat "wisi" tutaj, a jeśli ktoś się nim zainteresuje, może pisać na oldradio.pl[at]gmail.com.
Wojtek Pysz

ODPOWIEDZ