Zmiana języka po aktualizacji Forum

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Awatar użytkownika
Romekd
moderator

Re: Zmiana języka po aktualizacji Forum

Post autor: Romekd » czw, 28 grudnia 2017, 22:43

Witam.
Panowie, strasznie grymasicie :wink: Jako człowiek "starej daty" również nie lubię zmian. Kilkakrotnie dokonywano totalnych zmian na największych portalach informacyjnych i wiadomości wyświetlane poprzednio po prawej stronie nagle przenoszone były na lewą i odwrotnie. Zmieniała się też kolorystyka i systematycznie przybywało reklam... Sądziłem, że po takich zmianach nie przyzwyczaję się do nowego układu strony i całkowicie zrezygnuję z przeglądania serwisu, gdyż czułem się jakby ktoś nagle kazał mi stać się leworęcznym, gdy ja przez całe życie doskonale posługiwałem się prawą... Jednak przyzwyczaiłem się do tych wszystkich modyfikacji i obecnie nie ma już dla mnie znaczenia jak wygląda układ graficzny danej strony, ważniejsze są publikowane treści. Podobnie było z tegoroczną zmianą oprogramowania na jednym z większych banków (bardzo często korzystam z bankowości elektronicznej). Też na początku byłem wściekły i nawet planowałem zmienić bank na inny. Wydzwaniałem do nich i protestowałem przeciwko usuwaniu wszystkich funkcjonalności, które wcześniej ułatwiały mi korzystanie z ich strony i dokonywanie przelewów (wywalili między innymi przelewy wzorcowe, z których notorycznie korzystałem przy różnych płatnościach). Minęło kilka miesięcy i teraz zdecydowanie bardziej podoba mi się nowe oprogramowanie, gdyż jest szybsze, lepiej działa wyszukiwarka, ma wiele nowych funkcji, które świetnie zastąpiły te stare... Tu w ciągu kilku dni też ta "niebieskość" przestała mnie już tak "razić" i powoli zaczynam doceniać wiele nowych możliwości, których w starszym oprogramowaniu w ogóle nie było...

Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ Ω μ °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » czw, 28 grudnia 2017, 23:33

Ja tam dalej nie mogę się przestawić, ilekroć wchodzę na stronę banku albo pocztę za każdym razem mam nieodparte wrażenie, że te "nowoczesne" nowe wersje interfejsu użytkownika są tworzone przez ułomnych na umyśle gimbusów w przerwie pomiędzy kolejnymi selfie albo innymi sweet fociami - totalny galimatias, zero logiki i infantylne ikonki, a wykonanie jakiejkolwiek operacji na koncie to konieczność chaotycznego skakania pomiędzy zakładkami w poszukiwaniu potrzebnej opcji.
W teorii nie ma różnicy między praktyką a teorią. W praktyce jest.

Awatar użytkownika
brys
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: brys » pt, 29 grudnia 2017, 01:06

Waldemar D. pisze:
czw, 28 grudnia 2017, 22:09
tiquet pisze:
czw, 28 grudnia 2017, 21:48
za dużo tego niebieskiego.
Locutus pisze:
czw, 28 grudnia 2017, 20:10
Ten styl to jakiś dramat jest
Thereminator pisze:
czw, 28 grudnia 2017, 21:33
To jest jakiś dramat.
Koledzy, nie gniewajcie się ale zamiast jak Wy szukać żyletki, mam ochotę wybuchnąć śmiechem... Już tu czytałem, że dizajn jest ped...ski ale to raczej Wy zachowujecie się jak metroseksualni faceci narzekający na złe zestawienie kolorów. Na Waszym miejscu nie narzekałbym bez sensu, tylko postarał się wypełnić tę nową formę treścią.
Jeden z nich tak napisał, a wszystkim trzem zarzucasz po równo.

Ludziom się ten wygląd zwyczajnie nie podoba i wyrażają swoją opinię. Jedni grzeczniej, inni mniej, a jeszcze inni - z szacunku do pracy administratora - zapewniają że się przyzwyczają i jakoś to będzie. Każdy coś od siebie dokłada do zawartości forum, więc i nie wypada ludzi uciszać zawstydzając. Wylewu pozytywnych opinii na temat tego stylu nie było, więc coś na rzeczy jest.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » pt, 29 grudnia 2017, 11:51

Wątek założyłem również aby znalazły się w nim uwagi krytyczne. To zrozumiałe, że nie wszystkim podobają się zmiany. Nie wykluczam stanowczo, że nie doinstaluję wzorca przypominającego ten "stary". Pamiętajcie jednak, że szablony też muszą współpracować z nowym oprogramowaniem Forum. A nie zawsze tak bywa. Przejście na nowe oprogramowanie nie było jednak tylko moim wymysłem ale koniecznością. Jedną z ważnych przyczyn był fakt, że dostawca usług internetowych wycofuje obsługę starszych wersji PHP i MySQL. To oznacza, że stare oprogramowanie zaczęło się niebezpiecznie zbliżać do granicy całkowitego zablokowania.
Druga sprawa. Mam "na głowie" jeszcze Serwis Triody korzystający z CMS Joomla. Tam mam podobny problem. Muszę teraz zająć się serwisem i przenieść go na nowszą platformę. W chwili obecnej ustawienia PHP na nowym Forum są na granicy akceptowanej przez "starą" Joomlę. Gdybym skorzystał z nowszych wersji PHP to przestanie chodzić Serwis TRIODA. Nie mogę więc zmienić wersji PHP na nowszą do momentu aktualizacji Serwisu TRIODA. W pesymistycznym przypadku, gdybym teraz zajmował się szablonami Forum a w międzyczasie dostawca usług internetowych skończył obsługiwać ustawioną wersję PHP to przestanie działać serwis TRIODA. Musicie mi więc wybaczyć, że mimo że współczuję tym wszystkim którzy na swoje avatary muszą patrzeć z prawej a nie z lewej strony ekranu itp. to naprawdę mam teraz najbliższe dni z Sylwestrem włącznie wypełnione intensywną pracą nad Serwisem TRIODA. Gdy ją skończę, wrócę do analizowania przedstawianych tu uwag i próbowania dostosowania Forum tak aby jak najwięcej osób było zadowolonych.
Prozę więc o uwagi i nie denerwowanie się, że w najbliższym czasie nie będę mógł w odpowiedni sposób reagować.

BTW: Uwagi w stylu "Ale SYF" (i podobne, które można znaleźć w Koszu) proponuję sobie darować. Nie tylko nic nie wnoszą, ale stawiają w bardzo niekorzystnym świetle osobę, która takie rzeczy wypisuje :oops: .
Pozdrawiam
GSMOK

Awatar użytkownika
staku
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: staku » pt, 29 grudnia 2017, 12:06

gsmok pisze:
pt, 29 grudnia 2017, 11:51
Gdy ją skończę, wrócę do analizowania przedstawianych tu uwag i próbowania dostosowania Forum tak aby jak najwięcej osób było zadowolonych.
Z góry dziękuję :D

Też niezbyt zadowolony
Staszek

gruhaa
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: gruhaa » pt, 29 grudnia 2017, 13:00

Witam.
Tym niezadowolonym proponuję prostą rzecz. Spotkajcie się, zróbcie to za administratora, o co tak "kulturalnie" żądacie i problem z głowy. Przecież to takie proste. Co Was powstrzymuje?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Lecho
375...499 postów
375...499 postów

Post autor: Lecho » pt, 29 grudnia 2017, 13:43

moim skromnym zdaniem dobre, to kwestia przyzwyczajenia do zmian na lepsze (tak sądzę) oglądam czeski web a tam niedawno było podobnie
zmiana struktury, obsługi etc. i nic ! poszło jak woda...
https://www.hifiroom.cz/forum/?sid=9d84 ... 3319cc484f
lubię szum starej płyty

Awatar użytkownika
LuC
250...374 postów
250...374 postów

Post autor: LuC » pt, 29 grudnia 2017, 16:51

gruhaa pisze:
pt, 29 grudnia 2017, 13:00
Witam.
Tym niezadowolonym proponuję prostą rzecz. Spotkajcie się, zróbcie to za administratora, o co tak "kulturalnie" żądacie i problem z głowy. Przecież to takie proste. Co Was powstrzymuje?

Pozdrawiam.
Adminowi w jego kompetencje i serwis się pchać nie zamierzam, natomiast dla użytkowników Opery znalazłem całkiem zadowalające rozwiazanie, należy zainstalowac dodatek Stylish i dalej są 2 opcje - napisać skin specjalnie dla forum, czego nie zrobiłem bo nie znam sie na tym i wolę poświecić czas na coś innego, druga opcja - mozna dobrać coś ze styli globalnych czyli działających na przeglądarkę ogolnie (aczkolwiek pewnie da sie ustawić żeby działało dla określonych stroń.).

Forum wyglada w tym momencie u mnie tak:
http://mynetimages.com/f503977516_md.jpg

i jest OK.
"I say we take off and nuke the entire site from orbit. It's the only way to be sure.'
GG 4835013

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » pt, 29 grudnia 2017, 18:20

gruhaa pisze:
Witam.

Pozdrawiam.
Obrazek

Kto powiedział, że czegokolwiek żądam? To tylko moja opinia, dosadna adekwatnie do odczuć przy korzystaniu z nowego stylu forum.

Przy okazji propozycji proponuję, żebyś to czego żądasz od niezadowolonych zrobił sam. 8)

gruhaa
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: gruhaa » pt, 29 grudnia 2017, 19:11

Witam.
Abyś nie myślał, że dam się wciągnąć w tą żenującą i rynsztokową rozmowę, powiem krótko. Ty masz rację, a ja święty spokój.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
akordeonista
500...624 posty
500...624 posty

Post autor: akordeonista » pt, 29 grudnia 2017, 22:31

Odnoszę wrażenie, że ta "burza w szklance wody" nie jest spowodowana treścią wprowadzonych zmian lecz samym faktem ich wprowadzenia. Zmusza to użytkowników forum do wytężenia uwagi i zmiany przyzwyczajeń, żeby nie powiedzieć odrzucenia automatyzmu w korzystaniu z forum.
Ja rozumiem, że jeśli gospodarz przez kilkadziesiąt lat skręcał z szosy w lewo do swojego gumna, a tu nagle modernizacja drogi zmusza go do objazdu, nawet tylko kilkudziesięciometrowego skweru czy ronda - zaczyna protestować, mówić o durniach czy innych gimbusach i stara się udowodnić wszystkim, że zmiana jest do d... Przy okazji - kto to jest gimbus?
Mnie np. wprowadzane na "chama" - to jest naprawdę odpowiednie słowo - zmiany nazw ulic w Warszawie doprowadzają do pasji, zwłaszcza, gdy słucham ich uzasadnienia, ale przecież w odróżnieniu od wojewody mazowieckiego Gsmok wyraźnie napisał o przyczynach zmian, a zwłaszcza o technicznej czy też technologicznej - wszystko jedno zresztą - konieczności ich wprowadzenia, mało tego - obiecał rozpatrzenie uwag i uwzględnienie ich w miarę możliwości. Może warto udzielić Mu kredytu zaufania - zwłaszcza po 15 latach użerania się z serwerami, trollami czy "ałdiofilami"? Ja także jestem człowiekiem "starej daty" - 69 lat - i uważam, że "starych drzew się nie przesadza", ale przyzwyczajam się powoli do nowego stylu forum, a nerwowym (narwanym? :wink: ) kolegom zalecałbym nieco tzw. "luzu".
Koledzy, wiosna idzie, bo dni coraz dłuższe, nie trzeba odgarniać śniegu - przynajmniej w Warszawie - zatem więcej poczucia humoru i tolerancji dla innych i inaczej myślących :D.
Wszystkie szczelne złącza przeciekają a każda rura po skróceniu jest za krótka - trzecie prawo Murphy'ego.

jackie01
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: jackie01 » pt, 29 grudnia 2017, 22:37

Drogi gsmoku - mi się podoba ;) Forum działa szybciej i sprawniej, co do efektów wizualnych - jakoś mi nie przeszkadzają - czytam po prostu treść. Jednocześnie dziękuję, że cała przesiadka trwała tak krótko.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Thereminator
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: Thereminator » sob, 30 grudnia 2017, 13:24

gruhaa pisze:
Witam.

Pozdrawiam.
gruhaa pisze:
pt, 29 grudnia 2017, 19:11
Witam.
Abyś nie myślał, że dam się wciągnąć w tą żenującą i rynsztokową rozmowę, powiem krótko. Ty masz rację, a ja święty spokój.

Pozdrawiam.
Serdecznie dziękuję za poinformowanie, z kim mam do czynienia.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » sob, 30 grudnia 2017, 14:06

Proszę o usunięcie wulgarnego podpisu użytkownika. Jeśli pozostanie nie zmieniony do wieczora Twoje konto zostanie zablokowane :( . Takie decyzje nie są dla mnie przyjemne, w szczególności w odniesieniu do Użytkownika z tak dużym stażem. To chyba pierwszy taki przypadek na Forum Trioda :( .
Pozdrawiam
GSMOK

ODPOWIEDZ