Zmiany zmiany...

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Re: Zmiany zmiany...

Post autor: Jado » śr, 14 czerwca 2017, 12:31

Wersji Pro Silver forum jest taka możliwość - nie wiem jak w starej wersji. Można przejść, skasować i wrócić do starego wygladu - jeśli ktoś nie lubi nowego.
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
lrafal
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: lrafal » śr, 14 czerwca 2017, 14:03

w starej czyli styl SubSilver2 też jest:

na samym dole listy PW po prawej stronie jest:

Zaznacz wszystko :: Odznacz wszystko

to powoduje zaznaczenie wszystkich wiadomości (haczyki są po prawej stronie ekranu) i wtedy można wykonać masowe usuwanie, przenoszenie itp.

Odnośnie przejściowych problemów technicznych z powiadomieniami z forum, to mogę zaproponować taką atrapę która powiadamia mailem o zmianach w tematach:
http://eco.orinet.pl/trioda/dodaj.php
(podajemy link do tematu, w drugim kroku email i już)
Tylko tematy, niestety nie zastąpi to maila aktywującego konto po rejestracji ani nie powiadomi o PW.

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » śr, 14 czerwca 2017, 17:42

lrafal pisze:w starej czyli styl SubSilver2 też jest:
A...No to kolega wyżej ma problem rozwiązany :-) (no chyba, że ta opcja pomimo, że jest - nie działa - nie sprawdzałem, nie próbowałem).
lrafal pisze: Odnośnie przejściowych problemów technicznych z powiadomieniami z forum, to mogę zaproponować taką atrapę która powiadamia mailem o zmianach w tematach:
http://eco.orinet.pl/trioda/dodaj.php
(podajemy link do tematu, w drugim kroku email i już)
Tylko tematy, niestety nie zastąpi to maila aktywującego konto po rejestracji ani nie powiadomi o PW.
Można spróbować :-) Choć oczywiście trochę to upierdliwe, bo trzeba każdy temat ręcznie rejestrować, ale z drugiej strony jak rozumiem wystarczy to zrobić tylko raz (na 1 temat) i gotowe?

Swoją drogą ciekawe dlaczego padło to powiadamianie tutaj na Forum - czyżby za dużo użytkowników/tematów i PHP BB się nie wyrabia? Czy może jakaś próba włamu na Forum (podmiana plików) spowodowała takie skutki?

Kiedyś bawiłem się trochę skryptami w perlu, które wyciągały różne informacje ze stron WWW - niby działało, ale problem był taki, że większość stron co jakiś czas się zmienia i trzeba wciąż uaktualniać skrypty, żeby działały. Po jakimś czasie to się zaczyna nudzić ;-)
Dlatego autorzy różnych programów i apek, które karmią się takimi danymi, wciąż mają przy nich co robić.

Google alert też z tego co wiem na forum triody nie działa :?
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
lrafal
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: lrafal » śr, 14 czerwca 2017, 18:07

Raczej limity na pocztę wychodzącą ze skryptów php nałożone przez firmę hostingową. Bez tego nie opędzili by się od dostawców spamu.
Może wystarczy zgłosić do nazwa.pl, że na koncie triody jest forum na PHPBB3 i do poprawnego działania wymaga wysyłania powiadomień mailem (bez limitów ilościowych/24h bo to też potrafią zrobić).

Odnośnie skryptu do powiadomień,
Powiadomienie wystarczy raz dodać, w każdym mailu jest link do wyłączenia powiadomienia.
Oczywiście jak strona się mocno zmieni to skrypt polegnie, ale mam nadzieję, że problem poczty jest przejściowy.

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » śr, 14 czerwca 2017, 18:20

Dodałem kilka tematów do obserwacji :-)
Jaka jest pojemność tego skryptu? Ilu użytkowników i tematów może się dodać? (bo może chętnych będzie więcej ;-) )

Wracając do PHP i powiadomień - na Forum jest sporo zarejestrowanych użytkowników, ale większość z nich to "martwe dusze" - od dawna nieaktywni. Tematy w których kiedyś pisali, też nie są już poruszane, więc nie dostają oni żadnych powiadomień.
Na Forum jest tylko garstka aktywnych użytkowników, więc ilość ew. generowanego ruchu mailowego jest raczej mała.
Jakim cudem więc serwer miałby ograniczać ruch, którego raczej nie ma? No chyba, że jakieś boty zarejestrowały się na Forum i generowały spam w potężnych ilościach, więc wszystkie powiadomienia zostały wyłączone.
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
lrafal
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: lrafal » śr, 14 czerwca 2017, 18:57

Nie wprowadzałem limitów, serwer stoi u mnie w domu, spokojnie pociągnie większą ilość zapytań, serwer obok obsługuje forum.miau.pl więc miejsca i wydajności wystarczy.

Odnośnie powiadomień ze skryptów to niekoniecznie musi być to spowodowane dużym ruchem związanym z pocztą, po prostu firma może sobie zmienić politykę i już (oczywiście w imię dbałości o bezpieczeństwo swoich klientów)
PHPBB3 pozwala na kila różnych sposobów wysyłania poczty, od podstawowej funkcji mail() po pełną obsługę połączenia z innym serwerem smtp z autoryzacją, więc jak z nazwa.pl się nie da wysłać maila to można spróbować przez inny serwer wysyłać powiadomienia (ale to też można zablokować).

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » śr, 14 czerwca 2017, 20:58

Aha...czyli nie musimy się martwić o skrypt - w każdym razie dzięki za udostępnienie tej funkcji :!: :D

No tak - my możemy sobie gdybać, a tylko administrator wie w czym problem stoi.
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » czw, 15 czerwca 2017, 20:05

Panowie ja po spędzeniu paru dni i nocy nad odtworzeniem Forum mam na jakiś czas dosyć zabawy z grzebaniem w jego ustawieniach - wybaczcie :oops:
Pozdrawiam
GSMOK

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » czw, 15 czerwca 2017, 21:05

Oh...My sobie tutaj tylko luźno rozważamy różne możliwości i przyczyny - bez ciśnienia :-)

Ale dzięki tej dyskusji kolega Irafał udostępnił swój skrypt, który jak dla mnie rozwiązuje w dużym stopniu problem braku powiadomień - zwłaszcza, że generalnie dostaję mało powiadomień PW ;-)
Pozdrawiam

Jado.

Awatar użytkownika
lrafal
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: lrafal » wt, 20 czerwca 2017, 01:09

powiadamianie o pw też zrobiłem, ale są z tym 2 problemy:
-na moim serwerze musi być zapisany login i hasło do konta na forum, które ma być monitorowane (raz na 10 min sprawdza)
-użytkownik całą dobę wyświetla się jako obecny na forum

Gsmok, nic się nie przejmuj, będziesz miał czas to zrobisz, a z mailem czy bez to forum jest cennym źródłem informacji :)

ODPOWIEDZ