Może zmiana?

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

kolawski
125...249 postów
125...249 postów

Re: Może zmiana?

Post autor: kolawski » wt, 13 września 2016, 23:23

Wydaje mi się, że Kolega Tomek (Tool) ma rację, zwracając uwagę na podobieństwo "forumowej" komunikacji do kontaktu mówionego face to face, w której dialogi toczą się szybko i nie są zaopatrywane w zwroty grzecznościowe; inna sprawa - co wiadomo - że uprzejmość się w tych formułach nie zamyka; ważniejszy przecież jest przychylny, nastawiony na współpracę styl całości wypowiedzi, jeśli żart - to taki, żeby nikogo nie uraził; niestety dość często za podstawowy sposób porozumiewania przyjmuje się ton permanentnie ironiczny, drwiący - takie jakieś dziwne podchody. Często też zapomina się, że to, co napisane na forum - mimo podobieństwa do rozmowy w wąskim gronie - jest zupełnie publiczne i trwałe. Serwus! Maciek

ps. ze zdumieniem dowiedziałem się ostatnio, że lubiany przeze mnie zwrot "Czołem" (używany przez Romka, Tomka, a onegdaj Jasia), ze względu chyba na swoje żołnierskie pochodzenie, stał się lekko politycznie nacechowany

Awatar użytkownika
Romekd
moderator

Post autor: Romekd » śr, 14 września 2016, 09:10

Witam.
TooL46_2 pisze:Rozumiem w sumie poglady i jednej i drugiej strony. Samemu staram sie stosowac formy grzecznosciowe gdy wypowiadam sie po raz pierwszy w watku (lub takowy zakladam). Odpowiadajac na kolejne posty w watku, w ktorym bralem juz udzial (w szczegolnosci gdy odstep czasowy jest niewielki) czesto je pomijam gdzyz dla mnie jest to kontynuacja juz rozpoczetej rozmowy (a przeciez nie witamy sie i zegnamy po kazdym zdaniu rozmawiajac z kims w rzeczywistosci). Wydaje mi sie to byc sensownym kompromisem i nie wydaje mi sie, bym kogos w ten sposob urazal.
Takie podejście wydaje mi się właściwe, więc sam staram się je również stosować. Pierwszy post zaczynam od przywitania, a następne (w tym samym dniu) już bez. Zawsze na końcu pozdrawiam, gdyż nie mam pewności czy będę miał jeszcze okazję się w danym wątku wypowiadać, a pozdrawiać lubię... :wink: Jednak nie przeszkadza mi, gdy inni Koledzy stosują odmienne zasady i nie używają zwrotów grzecznościowych, przyzwyczaiłem się do tego na wielu forach dyskusyjnych (w zasadzie stanowi to normę). W dyskusjach staram się nie być ironicznym, jednak często gdy czytam "dziwne" wypowiedzi nie wytrzymuję i coś mi się jednak "wyrwie"... :oops:

Pozdrawiam
Romek
α β Σ Φ Ω μ °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^

gustaw353
1250...1874 posty
1250...1874 posty

Post autor: gustaw353 » śr, 14 września 2016, 17:15

Romekd pisze:W dyskusjach staram się nie być ironicznym, jednak często gdy czytam "dziwne" wypowiedzi nie wytrzymuję i coś mi się jednak "wyrwie"...
Właśnie poddałem się samokrytyce i też obiecuję poprawę.
Proszę jednak Was - dbajcie o język!
Być może jestem zbyt pryncypialny - nie mogę wczytać się w tekst pozbawiony polskich znaków, zaczynam wówczas seplenić. Spróbujcie sami.
A wystarczy we właściwym momencie przytrzymać "Alt".
Osobiście lubię czasami pożonglować słowem, wtrącić jakiś neologizm. Myślę, że nie gmatwam tym poruszanego tematu technicznego oraz poprawności językowej i obyczajowej.
Pozdrawiam.

https://dobryslownik.pl/kompendium/regula/350/

Jado
1250...1874 posty
1250...1874 posty
Kontakt:

Post autor: Jado » śr, 14 września 2016, 19:22

Witam,

A może w ramach pomocy osobom, które nie za bardzo potrafią się wysłowić na Forum (i odpowiadającym), stworzyć coś w rodzaju kwestionariusza? Coś w tym stylu:

1. Jakiego rodzaju pomocy oczekujesz od Forum?
a) szukam schematu
b) pomocy przy naprawie urządzenia
c) pomocy przy konstruowaniu/wykonywaniu urządzenia
d) chcę tylko pogadać, ale na tematy techniczne związane z lampami - nie jestem Trollem (no może troszkę)
e) nie chcę żadnej pomocy - jestem 100% Trollem
....
....
....

Każdą z opcji można rozbudowywać o podopcje, dzięki czemu po wypełnieniu całego kwestionariusza będziemy mieli już w miarę jasną sytuację - o co delikwentowi chodzi.
Ostatni podpunkt: Czekaj na kontakt z naszym konsultantem. Jeśli nikt nic nie pisze to znaczy, że wszyscy są zajęci - czekaj cierpliwie.

To oczywiście żart :lol: , ale kto wie, kto wie....? ;-)

Pozdrawiam,
Pozdrawiam

Jado.

ODPOWIEDZ