Wątki z linkami do aukcji.

Informacje o zmianach i nowych możliwościach Forum

Moderator: gsmok

Awatar użytkownika
tszczesn
moderator
Kontakt:

Re: Wątki z linkami do aukcji.

Post autor: tszczesn » pt, 19 grudnia 2014, 13:22

Wykrzyknik. Widać go od razu, wiadomo że jest zgłoszenie i trzeba zobaczyc o co chodzi.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » ndz, 28 grudnia 2014, 12:43

Dziękuję Wszystkim raportującym nieaktywne linki itd. Prosiłbym jednak aby z tymi raportami nie przesadzać. Na podstawie samego raportu nie mogę kasować wątków (zawierających niejednokrotnie obok linku lub reklamy wiele komentarzy). Muszę sprawdzić zasadność takiego skasowania. Aby to robić rzetelnie i nikogo nie skrzywdzić musiałbym przy tej liczbie raportów zwolnić się z pracy i zatrudnić dodatkowych pomocników aby te wszystkie raporty uwzględnić. Myślę, że część "nieaktywnych" linków nikomu nie zaszkodzi - co najwyżej zirytuje.
Prosiłbym, aby przed raportowaniem sprawdzić, że rzeczywiście dane ogłoszenia/linki są nieaktualne. Poleganie wyłącznie na własnym odczuciu może być zwodnicze. Jeśli osobą, która raportuje jest sam Ogłoszeniodawca - nie ma problemu - taki wątek jest przenoszony do Archiwum. Jeśli natomiast raportującym jest osoba trzecia, to fakt, że Ogłoszeniodawca nie odzywa się od jakiegos czasu, lub nie odpowiada na pytania nie jest jeszcze wystarczającym dowodem, że ogłoszenie/reklama są nieaktualne i można je usunąć.
Pozdrawiam
GSMOK

Awatar użytkownika
disaster
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: disaster » ndz, 28 grudnia 2014, 13:32

Czyli wracamy do punkty wyjścia.
Sens zgłaszania jest żaden, bo moderatorzy i tak nie mają czasu ogarniać forum.
Z przyczyn technicznych koniec świata odwołany.
Poszukuję viewtopic.php?p=304055#p304055

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » ndz, 28 grudnia 2014, 15:49

Nie całkiem. Sugeruję jedynie zachowanie umiaru :!: :!: .

Niestety część linków do raportowanych wątków utraciłem, ale weźmy jeden z tych które mam w panelu moderatora jako przykład.

Raportowany jest nastepujacy wątek jako nieaktualny:

viewtopic.php?f=38&t=26782

Są tam dwa posty.
W pierwszym ogłoszeniodawca podaje, że ma do sprzedania transformator.
W drugim chętny na ten transformator napisał "biorę".

Zgodnie z sugestią raportującego mam coś z tym wątkiem zrobić. Wątek jest raportowany jako nieaktualne ogłoszenie. Na jakiej podstawie? Może dający ogłoszenie do tej pory nie przyczytał, że jest na ten transformator chętny. Może chętny na zakup w końcu nie dogadał się ze sprzedającym. Może transakcja jest w trakcie realizacji ale jeszcze nie została sfinalizowana i sprawa "wisi w powietrzu". Gdybym usunął ten wątek, to obie strony mogą mieć do mnie uzasadnione pretensje. Tak więc powinienem rozpocząć wymianę listów z oferentem aby się upewnić czy raportowany wątek jest rzeczywiście do skasowania. Gdy na tapecie mam kilkadzięsiąt raportów to nie jest to takie proste.
Jak widać bardzo łatwo jest wątek raportować, ale wcześniej sprawdzić samemu poświęcając swój czas na weryfikację to już nie taka łatwa sprawa. A przecież zamiast raportować można było zadać pytanie w wątku z ogłoszeniem, czy jest ono aktualne. Oferent by się wypowiedział, Moderator miałby ułatwione zadanie i wszyscy by byli zadowoleni :D .
Takich przykładów jest wiele - ale, jak wspomniałem ich eliminacja jako materiału nieaktualnego wymaga nieco więcej pracy niż tylko szybkie zgłoszenie do raportu.

Chciałbym podkreslić, że wszystkie raporty są pomocne i za nie z góry dziękuję :) , ale nie na wszystkie mogę zareagować :? . Pisząc o braku czasu miałem na mysli nie proste skasowanie postu, ale wcześniejsze wyjaśnianie raportowanych sytuacji, które nie są jednoznaczne.

Prosiłbym więc, aby wątki co do których są wątpliwości sprawdzać przed raportowaniem. Chodzi oczywiście o te czynności sprawdzające, które są możliwe do wykonania przez Użytkownika, który nie jest Moderatorem. W końcu jest to Forum dyskusyjne i można na nim zadać pytanie w celu wyjaśnienia wątpliwości.
Pozdrawiam
GSMOK

Awatar użytkownika
disaster
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: disaster » ndz, 28 grudnia 2014, 20:52

Wybacz, ale nie będę pośredniczył w rozmowach pomiędzy Moderatorami, a Użytkownikami.
Mało że wyglądałoby to dziwnie, to jeszcze powstał by problem weryfikacji, czy to co przekazałem Wam jest prawdziwe czy nie.
Miałem akurat chwilę, w której i tak nic innego nie mogłem robić, więc pozgłaszałem ewidentne, lub prawie ewidentne (do dopytania) wątki.
Na prawdę przykro się czyta, że robota poszła w diabły:
gsmok pisze:(...)Niestety część linków do raportowanych wątków utraciłem(...)
BTW jaka jest szansa, że ogłoszenie z zeszłego roku jest aktualne?
Ogłoszenia powinny automatycznie po jakimś czasie być kasowane, chyba że autor go dajmy na to podbije.
Co daje trzymanie archiwaliów ogłoszeń na forum, oprócz utrudnienia wyszukiwania oczywiście?

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » ndz, 28 grudnia 2014, 21:34

Mamy okres świąteczny. Proponuję abyśmy wszyscy dali sobie na wstrzymanie a drzemiącą w nas energię wydatkowali na przyjemniejsze czynności niż spory w tym dziale :) .
Pozdrawiam
GSMOK

Awatar użytkownika
disaster
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: disaster » ndz, 28 grudnia 2014, 22:07

Jestem bardzo daleki od spierania się w tym wątku - stwierdzam tylko fakty. Bez emocji, bez złośliwości, bez urazy.
Wszystko zaczęło się od dyskusji nad wyszukiwaniem informacji i aktualnością linków.
Dyskusja ta powraca jak bumerang co jakiś czas, więc zgodzisz się ze mną, że jest o sprawa ważna.
Zaofiarowałem pomoc, dopytywałem o szczegóły, wydawało mi się nawet, że spotkało się to z Waszą aprobatą.
Dzisiaj okazuje się, że część moich zgłoszeń się zgubiło, nie wykonałem weryfikacji u autora i wybrałem sobie zły moment na zgłaszanie.
No to po co dopytywałem o szczegółu na początku tego wątku?
Chcecie pomocy? - Chętnie pomogę. Cenię jednak swój czas i nie lubię go marnować.

Awatar użytkownika
gsmok
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: gsmok » pn, 29 grudnia 2014, 08:20

Zgłoszenia się nie "zgubiły" w sensie dosłownym. Po prostu je obsłużyłem i "zniknęły" z panelu moderatora. Tak więc nie mogłem ich wykorzystać jako argumentów w dyskusji - "zgubiły" się więc tylko jako argumenty :wink: .
Pozdrawiam
GSMOK

ODPOWIEDZ